Batman ve Şırnak karıştı!

Batman ve Şırnak'ta Demokratik Partisi (HDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) tarafından düzenlenen nevruz etkinliklerinde olaylar çıktı.

Batman ve Şırnak karıştı!

Şırnak'ta Bahçelievler Mahallesi'nde gerçekleştirilen ve HDP Şırnak  milletvekilleri  Hasip Kaplan ile Selma Irmak'ın da yer aldığı kutlamalara yöresel  giysileriyle katılan vatandaşlar, şarkılar eşliğinde halay çekti.

1/ 31
Batman ve Şırnak karıştı!

Bazı aileler de  aynı zamanda piknik yaptı. Terör örgütünü simgeleyen  bayrak ve flama taşıyan 40-50 kişilik grup arama noktasındaki polise taşlı  saldırırken, gruba tazyikli su ile müdahale edildi. Atılan taşlar nedeniyle 4  polis ile 5 yaşındaki bir çocuk yaralandı. Yaralılar Şırnak Devlet Hastanesi'ne  kaldırıldı.

2/ 31
Batman ve Şırnak karıştı!

Polis aracı yakıldı
Batman'da ise Pazaryeri Mahallesi'nde düzenlenen kutlamalar sırasında  yüzleri maskeli bir grup lastik yakıp,  Batman-Diyarbakır karayolunu trafiğe  kapattı. Grup, polis araçlarının yanı sıra yoldan geçen bir ambulans ile  cezaevi  aracını da taşladı. Cezaevi aracının camı atılan taşlar nedeniyle kırılırken,  sürücü zor anlar yaşadı. Göstericilerin attığı molotofkokteylinin isabet ettiği bir polis aracı  kısa sürede kullanılamaz hale geldi.

3/ 31
Batman ve Şırnak karıştı!

4/ 31