Baykal balkonda görüntülendi

CHP Genel Başkanlığından istifa eden Deniz Baykal evinin balkonunda görüntülendi...

Baykal balkonda görüntülendi

Deniz Baykal’ı Angora’daki evinde ziyaret eden Selvi, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, parti genel merkezinde yoğun çalışma içinde oldukları için uzun süredir Baykal’ı ziyaret edemediğini söyledi. Bugün bir fırsat bulup Baykal ile görüşmeye geldiğini belirten Selvi, "Burada gece gündüz bekleyen arkadaşlarımı da bu vesileyle ziyaret etme ihtiyacı duydum" diye konuştu.

1/ 7
Baykal balkonda görüntülendi

Baykal’ın en çok etkilendiği, üzüldüğü olayın gençlerin açlık grevine başlaması olduğunu belirten Selvi, gençlerle bunu da görüşeceğini söyledi.

"CHP’nin, ülkenin içinde bulunduğu bu koşullarda ne olursa olsun hedefine ulaşmak için her türlü yöntemi kullanarak demokratik biçimde sorunsuz bir sonuca ulaşacağını" belirten Selvi, şöyle devam etti: "CHP, örgütüyle yöneticileriyle sonuca ulaşacaktır. Gerekirse sokak sokak dolaşıp tüm örgütüyle bu tehlikeli gidişi önlemek için referandumda en etkin hizmeti yerine getirecektir. Endişe edilecek bir şey yoktur, çünkü CHP bu sorunları çözme sorumluluk ve görevini yerine getirecektir." Selvi, gazetecilerin, Baykal’ın dün açlık grevinin sona erdirilmesini istediğini anımsatması üzerine, "Yine öyle. Arkadaşlarımla da konuşacağım.

2/ 7
Baykal balkonda görüntülendi

Onlardan rica edeceğim. Çok üzüldüğünü ben de gördüm. Onun selam ve sevgilerini arkadaşlara ileteceğim" dedi.

Selvi, Baykal’ın Antalya’ya gidip gitmeyeceğinin sorulması üzerine de "Öyle bir şey konuşmadık. Burada kalacak. Çıkmıyor. Benim tahminim bu" yanıtını verdi.

3/ 7
Baykal balkonda görüntülendi

Öte yandan Baykal’ın, Cevdet Selvi ile görüşmesi öncesinde, evinin bahçesinde cep telefonuyla bir görüşme yaptığı görüldü. Baykal, Selvi’yi evinin bahçesinde karşıladı.

Bu arada Baykal’ın görevine dönmesi için Baykal’ın evinin yakınında açlık grevine başlayan CHP’li gençlerden 26 yaşındaki Serdar Şeneloğlu, grevin ikinci gününde fenalaştı. Kalp hastası olduğu öğrenilen Şeneloğlu’nun, hastanedeki tedavisinin ardından açlık grevine devam ettiği öğrenildi.

4/ 7