Beklenen yağmur geldi

İstanbul'da gece yarısından sonra şiddetini artıran sağanak yağış, hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Beklenen yağmur geldi

İstanbul'da beklenen yağmur geldi. Özellikle Kıraç ve Büyükçekmece'de etkili olan sağanak yağış sonrası bazı ev ve işyerlerini su bastı. Yollarda su birikintileri oluştu. Kıraç Atatürk Mahallesi Kuruçeşme Caddesi'nde bulunan birçok ev ve işyeri yağan yağmur sebebiyle su altında kaldı. Evlerin içi yarım metre su ile doldu. Vatandaşlar bir taraftan temizlik yaparken diğer taraftan oluşan hasarı hesaplamaya başladı. Evi su basan vatandaşlardan Mustafa Deniz, "10 yıl önce böyle bir sorun yoktu. Belediye burada dolum çalışması yapıyor. Bu yüzden evlerimiz su basıyor. O dolum alanı eski haline gelirse evlerimize su basmayacak" dedi.

1/ 12
Beklenen yağmur geldi

Yarım saat yağmur yağdı, onlarca ev sular altında kaldı
Esenyurt'ta yaklaşık 30 dakika etkili olan sağanak yağmur nedeniyle onlarca ev sular altında kaldı. Kanalizasyon kanallarının tıkalı olması nedeniyle, caddenin dere yatağına dönüştüğü mahalledeki çevre sakinleri Esenyurt Belediyesi'ne tepki gösterdi.

2/ 12
Beklenen yağmur geldi

Meteoroloji'nin akşam saatlerinden itibaren İstanbul'da yoğun yağış yaşanacağına dair uyarılarının ardından AKOM alarma geçti. Yaklaşık 30 dakika boyunca yağan ve aralıklarla devam eden yağmur, İstanbul'da önemli bir soruna neden olmazken Esenyurt ilçesi Atatürk Mahallesi olumsuz etkilendi. Yağışlarla biriken sular, kanalizasyon kanalından geçemediği için taştı. Caddeler lağım suyuyla doldu. Sümbül Efendi Sokak'da dereyi andıran görüntüler oluştu. Giriş kattaki ve bodrum kattaki onlarca evin yanı sıra Kıraç İMKB Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni su bastı. Evlerin içindeki eşyalar kullanılamaz hale geldi.

3/ 12
Beklenen yağmur geldi

Pis su, kanallardan geçemeyince olay yerine kepçe ve iş makineleri çağrıldı. Toprak yoldan pis suyun gitmesi için yol açan iş makineleri suları tahliye etmeye çalıştı. Tahliye sırasında İSKİ'ye ait vidanjörler de kullanıldı.

4/ 12