Belediye başkanı ile çaycının kavgası

Belediye başkanı ile çaycının kavgası

Belediye başkanı ile çaycının kavgası

Olay geçen Çarşamba günü Taşkesti Belde Belediyesi binasında meydana geldi. Üç yıldır belediyede çaycı olarak çalışan 33 yaşındaki Ferit Karademir'in yıl sonunda biten sözleşmesi yenilenmeyerek işine son verildi. Belediye ile ilişiği kesilen Ferit Karademir geçenz hafta Çarşamba günü telefonla aranarak görüşme için belediyeye çağırıldı. İddiaya göre Taşkesti Belde Belediye Başkanı Saim Çevik, belediyenin önünde gördüğü Ferit Karademir'i kolundan tutup makam odasına çıkartarak dövdü.

1/ 7
Belediye başkanı ile çaycının kavgası

Olayın ardından Mudurnu Devlet Hastanesi'ne giden Ferit Karademir'e, "Üst dudak iç kısmında 1 santimlik lezyonu var. Sağ üst orta kesici dişinde kırık mevcut. Nazal kemikte kırık mevcut. Basit tıbbi müdahale ile giderilemez niteliktedir" diye rapor verildi.

Ferit Karademir, Saim Çevik hakkında İlçe Jandarma Komutanlığı'na giderek suç duyurusunda bulundu.

2/ 7
Belediye başkanı ile çaycının kavgası

'TAZMİNATIMI İSTEYİNCE KÜFÜR EDİP, YUMRUK ATTI'

Belediye Başkanı Saim Çevik tarafından dövüldüğünü iddia eden Ferit Karademir tazminatını almak istediğini belirterek şu iddiada bulundu:

3/ 7
Belediye başkanı ile çaycının kavgası

"İşsizlik maaşı için Bolu'ya gidip geldim. Belediyeye gidip 'Tazminatlar ne olacak' diye sordum. Onlar da 'Yok' dediler. Yasal yollara başvuracağımı söyleyerek gittim. Çarşamba günü beni arayarak belediyeye çağırdılar. Başkan tazminat hakkımı istediğim için bir şey yapar belki diye gitmek istemedim. Sonra belediyeye gittim, bu sırada başkan beni arkamdan tutup sürükleyerek odasına kadar götürdü. Sekreterine de 'İçeriye kimseyi almayacaksın' dedi. İçeriye girince de bana küfür ederek yumruk attı. Odadan çıktığımda da bir memur burnumdan akan kanları sildi."

Olaydan sonra başkanın kendisini arayarak "Taşkesti de durmayacaksın. Seni döverim, öldürürüm" diyerek tehdit ettiğini iddia eden Karademir, savcılığa şikayetçi oldu.

4/ 7