Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

GEZİ Parkı eylemleri sırasında, polisin attığı gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Belkin Elvan, Okmeydanı’nda vurulduğu yerde anıldı.

1/ 15
Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

Mezar başında yapılan anmada ise anne Gülsüm Elvan’ın ağıtları çevrede bulunan herkesi ağlattı.

2/ 15
Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

Berkin Elvan’ın vurulmasının ikinci yılında, arkadaşları saat 10.00 sıralarında vurulduğu sokakta toplanarak, “Berkin Elvan ölümsüzdür” şeklinde sloganlar attı. Yüzlerinde Elvan’ın maskesi bulunan arkadaşları, yere ekmek ve karanfil koydu. Daha sonra Elvan’ın vurulduğu sokağa gelen anne Gülsüm ve baba Sami Elvan, oğullarının yerde bulunan fotoğrafı üzerine karanfil bıraktı. Elvan ailesiyle birlikte anmaya katılan yakınları ve bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Elvan’ın anısına yere karanfil bırakıp mum yaktı.

3/ 15
Berkin Elvan vurulduğu yerde anıldı

SORUŞTURMA İLERLEMİYOR

Burada açıklama yapan ailenin avukatı Oya Aslan, davanın sürecini anlatarak, “Biliyorsunuz soruşturması devam ediyor, savcısıyla görüşmeye çalışıyoruz, şu an kaçar durumda. 4 kişinin kimliğinin belirlenmesi gerekiyor. Savcı harekete geçmiyor, avukatlardan kaçıyor durumda. Soruşturma ilerlemiyor. İlerlememesinin nedeni siyasi iktidardan aldıkları güç, korku ve tehdit. Dolayısıyla yargılama süreci, siyasi iktidar tarafından sabote edilmiş durumda. 4 kişinin kimliğinin tespiti çok mu zor? Hayır biliyorlar. O kişileri değişik yerlere dağıttıklarını da açıkladılar. Sözüm ona korumak için bazı polisleri değişik illere gönderdiklerini söylediler. Dolayısıyla katillerin kim oldukları, devletçe biliniyor. Şu an için gizliyorlar ama bu uzun sürmeyecek. Çünkü kararlıyız bunun peşini bırakmayacağız” dedi.

4/ 15