Berlusconi in suratını neden dağıttı ?

Berlusconi'nin suratını tek yumrukla dağıtan saldırgandan mektup var !

Berlusconi
in suratını neden dağıttı ?

İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi’ye Milano Duomo Meydanı’nda saldırarak hastanelik eden 42 yaşındaki Massimo Tartaglia, çabuk pişman oldu. Bir mektup yazarak Berlusconi’den özür dileyen Tartaglia yaptığı saldırıyı, ‘yüzeysel, alçakça ve düşüncesiz bir eylemdi’ şeklinde tanımladı.

1/ 12
Berlusconi
in suratını neden dağıttı ?

Hürriyet'in haberine göre Berlusconi’ye Tartaglia’nın avukatları Daniela Insalaco ve Gian Marco Rubino aracılığıyla iletilen mektupta saldırgan, yaptığından son derece pişman olduğunu belirtti ve Başbakan’ın kendisini affetmesini isteyerek özür diledi.

2/ 12
Berlusconi
in suratını neden dağıttı ?

NEDEN POLİTİK

Bu arada Tartaglia’nın sorgulamasıyla ilgili de ilk haberler gelmeye başladı. Tartaglia, dört saat süren ve gözaltı polisi ile Milano Savcısı Armando Spataro tarafından yapılan sorgulaması sırasında suçunu itiraf etti. Tartaglia, saldırısının nedeninin politik olduğunu, Berlusconi’nin lideri olduğu Halkın Özgürlüğü Partisi’nde bulunan politikacılara ve Başbakan'ın izlediği politikaya karşı derin bir nefret duyduğunu söyledi. Saldırıyı tek başına gerçekleştirdiğini vurgulayan Tartaglia, politikanın içinde hiçbir zaman aktif yer almadığını belirtti.

3/ 12
Berlusconi
in suratını neden dağıttı ?

GERİ DÖNÜP SALDIRMIŞ

İfadesinde Berlusconi’nin konuşmasını dinlemek üzere Duomo Katedrali yakınında yapılan toplantıya gittiğini dile getiren Tartaglia, ancak Başbakan hala kürsüde iken dışarıya çıktığını çünkü görüşlerini benimsemediğini dile getirdi. Saldırgan Tartaglia'nın ifadesinde, “Metroya binmek üzere Duomo Meydanı’na doğru yürürken bir seyyar satıcıdan Duomo Katedrali’nin maketini aldım. O sırada Berlusconi’nin makam arabasını gördüm. Bir kaç kişinin yuhalamalarını duydum. Bir anda karar verdim ve geri döndüm. Kendimi Başbakanın önünde buldum ve yeni aldığın Duomo Katedrali maketini yüzüne attım” dediği öğrenildi.

4/ 12