Berrak'ın kalbi dayanamadı

Berrak'ın kalbi dayanamadı

Eğitimini Avustralya ve Kanada’da tamamlandıktan sonra yerleştiği Avustralya’da bilgisayar mühendisi olarak çalışmaya başlayan spor tutkunu 28 yaşındaki Berrak Genç’in kalbi yoğun tempoya dayanamadı. İstanbul’a getirilen genç kızın cenazesi, gözyaşları arasında toprağa verildi.

1/ 11
Berrak'ın kalbi dayanamadı

İlk ve orta eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra yaptığı başvurusu Avustralya’da kabul edilen Berrak Genç, bu ülkede bilgisayar mühendisliğini bitirdi, Kanada ve İngiltere’de staj yaptıktan sonra yüksek öğrenim gördüğü ülkeye yerleşmeye karar verdi. 9 yıldan bu yana Avustralya’nın batısındaki eyaletin başkenti Perth’teki belediyede park ve bahçeler müdürlüğünde sorumluluk üstlenen Berrak Genç’in kalp krizi sonucu öldüğü belirlendi.

2/ 11
Berrak'ın kalbi dayanamadı

Yakınları arasında kalp rahatsızlığı sık görülen, doktorların uyarılarına rağmen yaşamını yoğun tempoda sürdüren, halter, yüzme, Avustralya futbolu dahil sporun birçok dalı ile aktif olarak ilgilenen Berrak Genç’in, son olarak Japonya’da bir dağda bin 370 metreye kadar tırmandığı belirlendi.

3/ 11
Berrak'ın kalbi dayanamadı

4 DİL BİLİYORDU

İkisi de bilgisayar mühendisi iki çocuğundan Berrak Genç’i kaybeden acılı babası Feridun Genç, kızının son derece başarılı ve azimli bir yapısı olduğunu, çok yönlü, aktif, iyilik yapmayı seven bir yapıda olduğunu söyledi. Berrak Genç’in devletin hiçbir kurumundan yardım almadan kendi çabaları ile dimdik ayakta durduğunu orada otomobil ve ev satın aldığını İngilizce dışında, Fransızca, Japonca, son dönemde Malezya dilini konuşmaya başladığını, Kuran’ın mealini İngilizce’ye, İncil’i Türkçe’ye çevirdiğini anlatan baba Feridun Genç, şunları anlattı:

4/ 11