Beylerbeyi Sarayı Tüneli trafiğe açıldı

Beylerbeyi Sarayı Tüneli trafiğe açıldı

İstanbul'da Üsküdar-Beylerbeyi hattındaki sahil trafiğini rahatlatması hedeflenen ve 1970'li yıllardan bu yana trafiğe kapalı olan Beylerbeyi Sarayı Tüneli yeniden ulaşıma açıldı. Tünelden tesadüfen geçen vatandaşlar, "Mesafeyi kısalttı. Trafiği de önler. Bizim için her türlü avantaj" dedi.

1/ 8
Beylerbeyi Sarayı Tüneli trafiğe açıldı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tünelin açılışında yaptığı konuşmada, Üsküdarlılar için bugünün tünelin açılmasından dolayı özel bir gün olduğunu söyledi. Beylerbeyi Sarayı'nın yaklaşık 2 asırlık bir saray olduğunu anımsatan Türkmen, "Bugün19 Eylül 2016 günü, bu tünelin tekrar hizmete açılışının, trafiğe açılışının günüdür. Bu anlamda mutluyuz. Üsküdarlılar olarak heyecanlıyız." dedi. 

 

2/ 8
Beylerbeyi Sarayı Tüneli trafiğe açıldı

Tünelin çevredeki trafiği rahatlatacağını ifade eden Türkmen, tünelin açılışının 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının başladığı güne yetişmesinin de önemli olduğunu belirtti. Türkmen, tünelin uzunluğunun 150 metre, yüksekliğinin ise 2 metre 90 santimetre olduğunu, tünelin girişi ve çıkışı itibarıyla da toplamda yaklaşık 650 metrelik bir yolun trafiğe açılışının yapıldığını aktararak, "Tünelden şu anda otomobil ve minibüs geçişlerine izin veriliyor. Bunu görüp ondan sonra otobüs geçişlerine karar vereceğiz." dedi. Hilmi Türkmen, konuşmasının ardından aracına binerek tünelden geçti.

3/ 8
Beylerbeyi Sarayı Tüneli trafiğe açıldı

VATANDAŞ TESADÜFEN GEÇTİ, MEMNUN KALDI

Tünelden otomobiliyle geçen Elif Topal, tünelden bugün itibarıyla haberdar olduğunu, görevlilerin yönlendirmesi sonucunda tesadüfen tüneli kullandığını söyledi. Minibüs şoförü Mustafa Çetin de tüneli hizmete sunanlara teşekkür ederek, "Sağ olsunlar, mesafeyi kısalttı. Trafiği de önler. Bizim için her türlü avantaj" diye konuştu. Minibüs şoförü Mehmet Polat ise tünelin zaman ve yakıt açısından faydalı olacağını söyledi.

4/ 8