Bingöl operasyonundan şok fotoğraflar

Bingöl operasyonundan şok fotoğraflar

BİNGÖL Valiliği, Şubat ayında Ilıcalar Beldesi kırsalında ahır içerisinde oldukları tespit edildikten sonra jandarma ekipleri tarafından düzenlenen ve 9'u ölü, biri yaralı 3'ü sağ olmak üzere toplam 12 PKK'lının etkisiz hale getirildiği operasyonun detaylarını açıkladı.

ZORLA İNTİHAR ETTİRDİ

Teröristlerin bir kısmı teslim olmak isteyince sözde bölge komutanları tarafından ellerine el bombası verilerek zorla intihar ettirilmiş.

1/ 21
Bingöl operasyonundan şok fotoğraflar

PKK'NIN ERZURUM KOLU KIRILDI

Öldürülen PKK'lılar arasında örgütün sözde Erzurum eyalet sorumlusu Peri-Mahir kod adlı Haşim Kaya da yer alıyor. Kaya'nın, Bingöl kent merkezinde canlı bombalı saldırı olmak üzere bir çok eylemin talimatını verdiği ve yönettiği belirtildi.

2/ 21
Bingöl operasyonundan şok fotoğraflar

Valilik açıklamasında ilginç bilgiler yer alıyor. Sözde eyalet sorumlusu Jandarma özel timleri ahırda onları kıstırınca teslim ol çağrılarına ateşle karşılık veriyor. Daha sonra içerden patlama sesleri geliyor. Bu patlamaların teslim olmak isteyen teröristlerden geldiği içeri girilince ortaya çıkıyor. Peri-Mahir kod adlı terörist, teslim olmak isteyenlere örgütün ailelerini öldüreceğini söyleyerek el bombası verip intihara yöneltiyor.

3/ 21
Bingöl operasyonundan şok fotoğraflar

KENDİSİ İNTİHAR ETMEDİ

Tüm teröristlerin bu tehdit üzerine el bombalarını patlattıklarını, sözde komutanları Peri Mahir'in ise bombalarının pimlerini çektikten sonra geriye doğru kaçarak ölümden kurtulduğu öğrenildi. Erzurum sorumlusu olarak bilinen Peri-Mahir, jandarma ile girdiği çatışmada öldü.

4/ 21