Bir kenti ayağa kaldıran iddia !

Bir kenti ayağa kaldıran iddia !

Bolu  Valisi Aydın Baruş’un kaçırıldığı yönündeki sosyal medya haberleri kenti ayağa kaldırdı. 15 Temmuz gecesinde olduğu gibi camilerden sela okundu, belediye hoparlöründen yapılan çağrı üzerine vatandaşlar kürek, sopa ve baltalarla Valilik binası önünde toplanırken, polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Bu gelişmeler üzierine Valilik önünde çöp kamyonunun üzerinden halka konuşan Vali Buruş, sosyal medyadaki haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.

1/ 11
Bir kenti ayağa kaldıran iddia !

Halkın, ’demokrasi nöbeti’ için Belediye Meydanı’nda toplanmaya başladığı sırada sosyal medyada Vali Aydın Baruş’un kaçırıldığı yönünde paylaşımlar yapıldı. Halkarasında Bolu 2’nci Komando Tugay Komutanlığı’nda askerin darbe girişimi için hazırlık yaptığı dedikodusu hızla yayıldı.

2/ 11
Bir kenti ayağa kaldıran iddia !

Bunun üzerine belediye hoparlöründen, "TümBolu halkının valilik önünde toplanması rica olunur" anonsları yapıldı. Ayrıca camilerde 15 Temmuz darbe girişimi gecesinde olduğu gibi sela okunmaya başladı. Selanın ardından camilerden de halkın Valiliğe gitmesi istendi.

3/ 11
Bir kenti ayağa kaldıran iddia !

KÜREK VE BALTALARLA VALİLİĞE KOŞTULAR

Halk, panik içinde valiliğe koştu. Vatandaşların bazıları ellerinde kürek ve baltalarla valilik önüne geldi. Bu sırada valilik binasının çevresindeki yollar belediye araçlarıyla ulaşıma kapatıldı. Binanın etrafı araçlarla adeta çembere alınırken polisler de bina önünde otomatik silahlarla önlem aldı. Valilik önünde 112 Acil Servis ambulansları da kapıları açılarak hazır bekletildi.

4/ 11