Black Sea Hawk tatbikatı nefes kesti

Türkiye'nin ev sahipliğinde Karadeniz'de yurt dışından gelen sahil sınır güvenlik gemilerinin katılımı ile yapılan Black Sea Hawk 2015 tatbikatı sona erdi.

Black Sea Hawk tatbikatı nefes kesti

Türkiye'nin ev sahipliğinde Karadeniz'de yurt dışından gelen sahil sınır güvenlik gemilerinin katılımı ile yapılan Black Sea Hawk 2015 tatbikatı sona erdi. Senaryo gereği açık denizde teröristler tarafından kaçırılan yolcu gemisine yapılan operasyon ile kazazedelerin denizden kurtarılma anları nefes kesti.

1/ 18
Black Sea Hawk tatbikatı nefes kesti

Türkiye'nin ev sahipliğinde Karadeniz'de yapılan Black Sea Hawk 2015 tatbikatına Rusya, Romanya ve Bulgaristan'dan gelen sahil sınır güvenlik gemileri de katıldı. Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen tatbikat Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri ile Rusya, Romanya ve Bulgaristan'dan gelen gemilerin Sarıyer’den hareketiyle başladı.

2/ 18
Black Sea Hawk tatbikatı nefes kesti

Tatbikat İstanbul Boğazı'nı geçiş sırasında terörist bir gemiye yönelik operasyonla başladı. Tatbikatın ikinci aşamasında teröristler tarafından kaçırılan bir yolcu gemisine operasyon yapıldı.

3/ 18
Black Sea Hawk tatbikatı nefes kesti

Nefes kesen görüntülerin ortaya çıktığı operasyonda Sahil Güvenlik Özel Harekat Timi'nden bir ekip sahil güvenlik helikopterinden sarkıtılarak gemiye indi. Diğer ülkelere ait gemiler ise operasyona destek verdi. Bir sonraki aşamada ise gemide çıkan yangın canlandırıldı.

4/ 18