Bodrum sahilleri boş kaldı

Bodrum sahillerinde seçim ıssızlığı var...

Bodrum sahilleri boş kaldı

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi’nde, genel seçimler nedeniyle yerli tatilcilerin büyük bölümünün memleketlerine dönmesi sahilleri boşalttı. İkinci konutların bulunduğu tatil siteleri ve otellerin plajları tamamen ıssız bir görünüme bürünürken, otobüs firmaları oy kullanmak için gidenlere yönelik ek sefer düzenledi.

1/ 11
Bodrum sahilleri boş kaldı

Genel seçim öncesinde turizmin gözde merkezlerinden Bodrum ve beldelerindeki plajların büyük bölümü boşaldı. Yaz tatili için Bodrum’a gelenler tatile ara verip oy kullanmak üzere memleketlerine döndü. Otobüs firmaları, yaşanan yoğunluk nedeniyle ek seferler düzenleyerek vatandaşın mağdur olmamasını sağladı. Bodrum garajında günboyu hareketlilik yaşandı. Devremülkte tatilini geçiren Tülay Ergör, "Tatilimizi bırakıp oyumuzu kullanmak için Samsun’a dönüyoruz. Çok ümitli değilim ama iki oy iki oydur diyerek oyumuzu kullanacağız" dedi. Avukat Reha Ergör, "Seçim nedeniyle tatilimizi öne aldık ve seçim için Samsun’a dönüyoruz. Tatilimizi bırakıp oy kullanmak için Bodrum’dan ayrılıyoruz, yoksa hava çok güzel" diye konuştu. Osman Kara, "Seçim nedeniyle İstanbul’a gidiyorum. Genel seçimlerde oyumu kullanacağım. Seçim atmosferini karışık buluyorum" dedi.

2/ 11
Bodrum sahilleri boş kaldı

Azra Güner de İzmir’e oy kullanmak için döndüğünü belirtti. Güner, "Hangi partinin çıkacağı belli oluyor. Bir önceki seçimlerden farklı bir atmosfer yok. Hatta biz bu sene seçim havasını çok fazla hissetmedik. Bayrak asıp, müzik çalacaklarına seçim vaatlerini anlatabilirler" diye tepki gösterdi. Muğla Üniversitesi öğrencisi Elif Kara, "Okulumuz tatile girdi, aslında biraz daha kalabilirdik ama oy kullanmak için dönüyoruz. Seçim otobüslerinin, seçim müzikleri çalıp dolaşmaları beni çok rahatsız ediyor. Oyumuzu müziklere mi vereceğiz? Bayrak asmak, müzik çalmak yerine vaatlerini anlatabilirler" diye konuştu. Gamze İçöz, "Seçim için Fethiye’ye dönüyorum. Oyumu kullanacağım" dedi.

3/ 11
Bodrum sahilleri boş kaldı

Pamukkale Turizm ve Seyahat Acentesi Vardiya Amiri Atman Bilmen, "İstanbul, İzmir, Ankara ve Antalya için her yarım saatte bir ek sefer düzenledik. Yoğunluk çok fazla, biz de vatandaşların mağdur olmaması için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

4/ 11