Bodrum sele teslim!

Bodrum'da 7 saat süren sağanak yağış ve fırtına ilçede hayatı felç etti.

Bodrum sele teslim!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde Cuma günü akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 7 saat süren sağanak yağış ve fırtına ilçede hayatı felç etti.

1/ 21
Bodrum sele teslim!

Yüzlerce ev sular altında kaldı onlarca tekne battı. Milyarlık yatlar karaya vurdu, alt yapıda büyük hasar meydana geldi, hayvanlar sel sularına kapılırken kurtarma çalışmalarına giden işçilerden ölümden döndü.Bodrum'daki maddi zararın 1 milyon TL:yi aştığı belirtildi.

2/ 21
Bodrum sele teslim!

Bodrum'da Cuma günü akşam saatlerinde başlayan ve yaklaşık 7 saat süren sağanak yağış ve fırtınalı havada Bodrum şehir merkezi ile özellikle Bitez, Ortakent-Yahşi , Turgutreis ve Gündoğan beldelerinde hayat felç oldu. 20'e yakın derenin taşması sonucu onlarca araba sel sularına kapılıp sürüklendi , hasar gördü. Onlarca vatandaş mahsur kaldıkları ev ve işyerlerinden iş makinaları ve itfaiye ekiplerinin yardımı ile kurtarıldı. Bazı küçükbaş hayvanlar ile sokak köpekleri sel sularına kapılarak telef oldu. İnsanları kurtarmaya giden bir iş makinası sel sularına kapılarak yuvarlandı. Kepçe operatörü 25 yaşındaki Muammer Şanlı devrilen iş makinasının içerisinden güçlükle çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Şanlı'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

3/ 21
Bodrum sele teslim!

Sel sularının evlerin alt katlarını basması ve su yüksekliğinin 1,5 metreyi geçmesi nedeniyle Bodrumlular geceyi sokakta geçirdi. Evlerine giremeyen vatandaşlar belediyelerin alt yapılarını tamamlamamasına isyan etti.

4/ 21