Bodrum'a 25 günde 125 bin araç giriş yaptı !

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Muğla Belediye Başkanı'nın 'gelmeyin' uyarılarına rağmen binlerce kişi dünyaca ünlü turistik ilçeye giriş yaptı

Bodrum'a 25 günde 125 bin araç giriş yaptı !

25 günde 125 bin aracın giriş yaptığı ilçeye giriş yapmak isteyen araçlar durdurularak sürücü ve yolcuların ateşleri ölçüldü. Kontrol sırasında, yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyrukları oluştuğu görüldü. Emniyet, Türkiye’de ilk koronavirüsü vakasının görüldüğü 10 Mart’tan beri, 25 günde, ilçeye 125 bin aracın giriş yaptığını açıkladı.

1/ 11
Bodrum'a 25 günde 125 bin araç giriş yaptı !

Bodrum'un tek girişi olan Torba'da trafik uygulama noktasında, koronavirüsü tedbirleri kapsamında önlemler artırıldı. Polis ekipleri, kontrol noktasında araçları durdurup, sürücüler ile yolcuları salgına karşı uyardı. 65 yaş ve üzerindekilerin seyahat izin belgeleri kontrol edildi. Valilik izniyle sefer yapılan şehirlerarası otobüslerde de denetim gerçekleştirildi. Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, sürücü ve yolcuların ateşini ölçtü.

2/ 11
Bodrum'a 25 günde 125 bin araç giriş yaptı !

Ateşi 37 derecenin üzerinde olanlar, tedbir amaçlı bölgedeki ambulansla sağlık görevlilerince kontrol için hastaneye sevk edildi. Yazlık evlerine gelenlerin adres ve telefon numaralarını alan ekipler, 14 gün dışarı çıkmamaları için uyarılarda bulundu. Kontroller nedeniyle karayolunda yaklaşık 4 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

3/ 11
Bodrum'a 25 günde 125 bin araç giriş yaptı !

'TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI GİBİ ÖZEL ARAÇLARA DA KISITLAMA UYGULANSIN'

Bodrum Belediye Başkanı CHP'li Ahmet Aras, mart ayının ilk haftasında günlük 12 bin olan araç giriş sayısının, Bodrum'a gelmeyin çağrısından sonra 5 bine kadar düştüğünü söyledi. Başkan Aras, "Çağrımızın bir nebze olsun işe yaradığını düşünüyorum. O kadar aracın ilçemize girmesi o kadar kişinin burada kaldığı anlamına gelmiyor. Daha önce herkesin kendi evinde kalıp önlemleri almasını anlattım. Toplu taşıma araçlarına uygulanan kısıtlamanın sivil araçlara da uygulanması gerekiyor.

4/ 11