Bodrumda şiddetli fırtına

Muğla'nın Marmaris ilçesinde etkili olan fırtına, yaşamı olumsuz etkiliyor.

Bodrumda şiddetli fırtına

Muğla'nın Marmaris ilçesinde etkili olan fırtına, yaşamı olumsuz etkiliyor. Bodrum'da fırtına ise çarpıcı görüntülere sahne oldu. Yağışlı hava hafta sonuna kadar devam edecek. Çarşamba ve perşembe günleri Edirne ve Kırklareli'de kar yağış var.

1/ 15
Bodrumda şiddetli fırtına

Edirne'de etkili olan kar yağışı günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığının 4 santimetreyi bulduğu kent merkezi, tamamen beyaza büründü.

2/ 15
Bodrumda şiddetli fırtına

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giren Edirne’de sabaha karşı başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı sonrası, kent beyaza büründü. Sabah iş ve okullarına gidenler karla kaplanan yollarda düşmemek için büyük çaba sarf etti. Belediye ekipleri ise kar kürüme çalışması yaptı.

3/ 15
Bodrumda şiddetli fırtına

Kar yağışı Bulgaristan’a geçişi sağlayan Lalapaşa İlçesi’ndeki Hamzabeyli Sınır Kapısı yolunda da etkili oldu. Kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu sınır yolunda Karayolları ekipleri kar küremü ve tuzlama çalışması yapıyor.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığının 2 derece olduğu kentte bugün kar yağışının gün boyu aralıklarla devam edeceğini, yarın ise karla karış yağmur yagışının beklendiğini bildirdi.

Kırklareli ve Tekirdağ’da ise kar ve yağmur yağışı yok.

4/ 15