Boğa kasabı altına alıp ezdi

Kızgın boğa kasabı altına alıp yaraladı, korku dolu dakikalar yaşattı.

Boğa kasabı altına alıp ezdi

Şanlıurfa'da, kesilmek istenirken sahibinin elinden kaçan boğalar, onları yakalamak isteyenleri uzun süre uğraştırırken, kent içinde de panik yaşanmasına neden oldu. Bir boğa, onu yakaladıktan sonra kesmeye hazırlanan kasabı altına alıp ezdikten sonra, duvarları yıkarak kaçtı. Birçok kişiyi sokaklarda peşinden koşturan yaralı boğa, küçük bir parkta çok sayıda kişinin aynı anda müdahalesi ile boğazına kement atılmasıyla yakalandı.

1/ 9
Boğa kasabı altına alıp ezdi

Şanlıurfa'da bayramın ilk günü yine ‘kaçan kurbanlık boğayı yakalama’ görüntüleri ortaya çıktı. Boğaların çoğu kovalamacaların ardından yakalanırken, bazıları ise hem sahiplerini, hem de yardım istenen belediye ekiplerini uzun süre uğraştırdı.

2/ 9
Boğa kasabı altına alıp ezdi

Sabah saatlerinde ilk olarak Yenişehir Mahallesi Vali Konağı Caddesi üzerinde kesilmek istenen Mustafa Demir'a ait boğa, Vali Konağı çay bahçesine kaçtı. Burada boğasını yakalayamayan Demir, Şanlıurfa Belediyesi tarafından kurulan ‘Alo Kurbanım Kaçtı’ hattını arayıp yardım istedi. İhbarın ardından çay bahçesine giden belediye görevlileri boş arazideki boğayı silahlarından ateşledikleri sakinleştirici iğne ile durdurmayı denedi. Ancak, vücuduna isabet eden iğne ile daha da kızgınlaşan boğa, çay bahçesi içerisinde kaçmaya devam etti.

3/ 9
Boğa kasabı altına alıp ezdi

Eli sopalı bazı kişiler ve sakinleştirici iğne ateşleyen belediye görevlilerini peşinden koşturan boğa, önüne çıkarak kendisini durdurmak isteyenlere de korku dolu dakikalar yaşattı. Uzun süren yakalama çalışmalarının olumsuz yanıt verdiği operasyon sırasında boğa, peş peşe ateşlenen sakinleştirici iğnelerin ardından yakalanabildi.

4/ 9