Bordo-Bereliler Özel Güvenlik Bölgesi'nde

Kilis Valiliği’nin Suriye sınırında bazı bölgeleri 5 gün süreyle Özel Güvenlik Bölgesi ilan etmesinden sonra Türkiye-Suriye sınırında sessizliğik hakim oldu

Bordo-Bereliler Özel Güvenlik Bölgesi'nde

Kilis Valiliği’nin Suriye sınırında bazı bölgeleri 5 gün süreyle Özel Güvenlik Bölgesi ilan etmesinden sonra Türkiye-Suriye sınırında sessizliğik hakim oldu. Bordo Bereliler de bölgede iki noktada konuşlandırıldı.

1/ 6
Bordo-Bereliler Özel Güvenlik Bölgesi'nde

Kilis Valiliği, Suriye sınırındaki IŞİD kontrolündeki bölgelerin karşısındaki Öncü Hudut Karakolu ile İnanlı Hudut Karakolu’nun bulunduğu alan ile PYD denetimindeki Darmık Hudut Karakolu ile Çerçili Hudut Karakolu arasındaki bölgede bugün saat 13.00’ten itibaren geçerli olmak üzere 5 gün süreyle Özel Güvenlik Bölgesi ilan etti.

2/ 6
Bordo-Bereliler Özel Güvenlik Bölgesi'nde


Dün akşam saatlerinde Özel Kuvvetler’e bağlı bordo bereli birliklerin sevk edilmesinin ardından bu karar alınırken, birlikler de Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen 2 noktada konuşlandırıldı. Alınan kararın ardından bu Sabah 2 noktadaki bölgede hareketlilik gözlenmedi. Sessizliğin hakim olduğu bölgede alınan güvenlik önlemlerinin artırıldığı ve sürekli olarak zırhlı araçlarla devriye görevi yapıldığı görüldü.
 
 

3/ 6
Bordo-Bereliler Özel Güvenlik Bölgesi'nde


Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilen alanda tarlaları olan vatandaşlar ise karar nedeniyle arazilerine gidemediklerini ifade etti.
 
VALİLİK DUYURMUŞTU
 
Kilis Valiliği, Suriye sınırındaki 2 bölgenin, 5 gün süreyle "özel güvenlik bölgesi" ilan edildiğini duyurmuştu.
 
Kilis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, 2 bölgedeki sınır hattının vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla 5 gün süreyle 'özel güvenlik bölgesi' olarak ilan edildiğini belirtilerek, şöyle denilmişti.
 

4/ 6