Böyle vahşet görülmedi

Balıkesir, 4 gencin öldürülüp gömülmesi olayıyla çalkalanıyor...

Böyle vahşet görülmedi

Balıkesir’de 9 Ocak’ta kaybolan 3 gencin cesedinin gömüldükleri çukurlardan çıkarılmasının ardından, dün gece de 5 Ocak’tan bu yana haber alınamayan kahve işletmecisi Mehmet Durna’nın cesedine ulaşıldı. Cinayetleri işleyen çetenin elebaşı olduğu öne sürülen ‘Sarı Mustafa’ lakaplı Mustafa İnan'ın (32), polise Durna’nın cesedini gömdükleri yeri gösterdikten sonra soğukkanlı bir şekilde çalışmaları izlemesi dikkati çekti. 7 cinayet şüphelisi için savcılık ek gözaltı süresi talep etti. Vatandaşlar, 4 gencin öldürülüp gömülmesi olayını ‘tam bir vahşet’ olarak niteledi.

1/ 11
Böyle vahşet görülmedi

Balıkesir’de kahvehane basmayla başlayıp, 4 gencin öldürülmesiyle süren vahşet zincirinin son halkası dün geceki kazılarla tamamlandı. 9 Ocak’ta kaybolan Serkan Özmen (30), Ercan Altuntaş (20) ve Samet Erkutoğlu’nun (17) öldürülüp boş bir araziye gömülmesinin ardından, 5 Ocak’tan bu yana haber alınamayan kahve işletmecisi Mehmet Durna’nın cesedine de ulaşıldı. ‘Sarı Mustafa’ lakaplı Mustafa İnan dün akşam saatlerinde, polislere Mehmet Durna’yı öldürüp gömdükleri yeri gösterdi. Polisler daha önce Serkan Özmen’i çıkardıkları çukurda Mehmet Durna’yı ararken, ‘Sarı Mustafa'nın’ çalışmaları soğukkanlılıkla izlemesi dikkati çekti. Mustafa İnan'ın bu bölgede daha önce bir süre çobanlık yaptığı belirtildi.

2/ 11
Böyle vahşet görülmedi

KAZI GÜÇLÜKLE YAPILDI
Polis, Erikçi Deresi’nin kenarındaki kazılarda, doğa koşulları nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşadı. Kazılarda dere seviyesinin altına inildiğinde çukura su dolmaya başlaması sıkıntı yarattı. Polisler suları teneke ve leğenlerle boşalttı. Kazıdan bir sonuç alınamayınca Sivil Savunma Müdürlüğü’nden destek istendi. Sivil Savunma ekipleri, suyu boşaltmak için motopomp getirdi, ancak başarılı olunamadı. Kar yağışı ve tüm zor koşullara rağmen Mehmet Durna’nın cesedine saat 21.00 sıralarında ulaşıldı. Çukurdan çıkarılan ceset Balıkesir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

3/ 11
Böyle vahşet görülmedi

EK GÖZALTI SÜRESİ
Bu arada, halen Balıkesir Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan cinayet şüphelileri Mustafa İnan, Mehmet Erhan Çetin (25), Serkan Fındık (31), Kamil Demir (24), Ferdi Duran (24), Ziya Yaşar Aşkın (31) ve Arif Çetin (31) için savcının ek gözaltı süresi istediği kaydedildi. 7 şüphelinin, sorgularının tamamlanmasının ardından yarın adliyeye sevk edilmelerinin beklendiği belirtildi.

4/ 11