Bu da AK Parti Star !

Bu da AK Parti Star !

Bu da AK Parti Star !

Sivas'ta AKP kadın kolları tarafından kadınlara siyasi üslup ve temel iletişim becerilerini kazandırmak ve siyasete katılımını artırmak amacıyla ‘Siyasette ben de varım’ adıyla hitabet yarışması düzenlendi.

1/ 8
Bu da AK Parti Star !

22 kadın adayın katıldığı etkinlik televizyonlardaki star yarışmalarını andırdı. AKP Kadın Kolları Başkanlığı tarafından kadınların siyasette aktif rol almalarını sağlamak amacıyla düzenlenen ‘Siyaset kürsüsünde ben de varım’ konulu hitabet yarışması Sivas’ta büyük ilgi gördü.

2/ 8
Bu da AK Parti Star !

Kentte AKP Sivas İl Teşkilatı Kadın Kolları Başkanlığı tarafından yürütülen yarışmada 22 aday yer aldı. Sadece kadınların katılabildiği yarışmada gençlerin çoğunlukta olması dikkat çekti.

3/ 8
Bu da AK Parti Star !

Yarışmaya türbanlıların yanı sıra başı açık kadınlar da ilgi gösterdi. 81 ilde gerçekleştirilen yarışmanın Sivas ayağında yarışmacılar hitabet yeteneklerini sergiledi. Yarışmacılar göç, aile içi şiddet, kadın ve istihdam, küreselleşme, çevre ve enerji verimliliği, modernleşme ve kadın, medeniyetler ittifakı, insan hakları, kadının siyasete katılımı ve fırsat eşitliği konularında sunum yaptı.

4/ 8