Bu da uçak restoran

Bu da uçak restoran

Balıkesir’in Burhaniye İlçesi’ne geçen ocak ayında 8 parça halinde 7 TIR ile getirilen Airbus A340 tipi yolcu uçağı, haziran ayından itibaren restoran ve düğün salonu olarak hizmet vermeye başlayacak.

1/ 12
Bu da uçak restoran

THY’de yıllarca sefer yaptıktan sonra uçuş ömrünü tamamlaması ardından 8 parça halinde 7 ayrı TIR ile burhaniye’ye getirilen Airbus A340 tipi yolcu uçağı, haziran ayı içerisinde restoran ve düğün salonu olarak faaliyete başlıyor.

2/ 12
Bu da uçak restoran

Ocak ayında karayolu ile İstanbul AtatürkHavalimanı’ndan 5 günlük zorlu bir yolculuk ile getirilen yolcu uçağının montajı tamamlandı. Uçağın çevresinde düzenlemelerinin de yapıldığını söyleyen uçağın sahibi işadamı Ali Akbulut, şöyle dedi:

"İçerideki restorasyon ve tesisat çalışmaları da bitti. Beton zemin üzerine konuşlandırılan yolcu uçağının kanatlarını da teras haline getirdik. 2 kanatta bulunan 20 masadan 40 kişi yararlanabilecek. 2 katlı olarak tasarlanan uçağın ilk katı ikiye ayrılarak bir tarafında tuvalet, diğer tarafında da mutfak yaptık."

3/ 12
Bu da uçak restoran

Erken rezervasyon yapmadıkları için, mağduriyet yaşanmadığını söyleyen Akbulut, montajı tahmin ettikleri süre içerisinde yaptıkları halde şöyle dedi;

"Ancak, iç dizaynına fazla özendik. Orijinaline uygun yapmak istedik. Bizim de tahmin edemediğimiz aksamalar oldu. Düğünleri için erken rezervasyon yaptırmak isteyen çok sayıda vatandaşımız oldu ama biz herhangi bir aksilik yaşanmaması için gelen talepleri geri çevirdik. Uçak bu rötar olur, neyse ki düğünler rötar yapmadı."

 

4/ 12