Bu hafta vizyona giren filmler

Bu hafta vizyona giren filmler

Bu hafta vizyona giren filmler

2015 yılının son filmleri de sinema izleyicisiyle buluşuyor. Bu hafta vizyona 4'ü yerli toplamda 9 film giriyor.

Sinema açısından dolu bir yılı geride bırakmaya hazırlanırken 2015'in son filmleri de gösterime giriyor. Bu yılın en çok izlenen filmi Düğün Dernek 2: Sünnet olurken yeni vizyona giren yeni filmler de gişe yarışına katılıyor. 25 Aralık haftasında 4'ü yerli olmak üzere toplamda 9 yeni film gösterime giriyor. Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu'nun başrolde yer aldığı Delibal, Japon ve Türk ortak yapımı Ertuğrul 1890, başrollerinde İlhan Şeşen, Türkü Turan, Settar Tanrıöğen ve Pelin Akil'in rol aldığı Saklı ve Faruk Hacıhafızoğlu'nun yazıp yönettiği Kar Korsanları haftanın yerli filmleri. Bu hafta vizyona giren diğer filmlere göz atacak olursak Lance Armstrong'un skandallarla dolu hikayesini anlatan Son Efsane, Buz ve Gökyüzü, Barselona'da Bir Yılbaşı Gecesi, The Lobster ve Point Break.

DELİBAL

Haftanın dramı ve romantizm dozu yüksek filmlerinden Delibal, Ali Bilgin yönetmenliğinde çekildi. Son olarak Medcezir dizisinde boy gösteren Çağatay Ulusoy ve Karadayı dizisinde rol alan Leyla Lydia Tuğutlu filmin başrollerini üstleniyor. İki üniversite öğrencisi olan Barış ve Füsun'un destansı aşk hikayesine odaklanan filmin senaryosu Yıldırım Türker'in kaleminden çıkıyor.

1/ 10
Bu hafta vizyona giren filmler

SON EFSANE

 

 

Ödül sezonunda yer alacak filmlerden olacağı konuşulan Son Efsane, üst üste 7 kez kazandığı Tour de France (Fransa Bisiklet Turu) ile dünyaca ünlü bir efsaneye dönüşen Lance Armstrong'un hayatındaki yükseliş ve düşüşünü beyazperdeye taşıyor. Filmin yönetmen koltuğunda usta isim Stephen Frears otururken senaryo Trainspotting filminin senaryosunu kaleme alan John Hodge tarafından yazılıyor. Lance Armstrong karakterine Ben Foster hayat verirken filmde Chris O'Dwod, Jesse Plemons, Lee Pace, Dustin Hoffman, Elaine Cassidy, Guillaume Canet gibi isimler yer alıyor.

2/ 10
Bu hafta vizyona giren filmler

ERTUĞRUL 1980

 

 

Japon-Türk ortak yapımı olan Ertuğrul 1890, buram buram tarih kokan hikayesiyle izleyiciyle buluşuyor. Mitsutoshi Tanaka yönetmenliğinde çekilen filmde Seiyou Uchino, Kenan Ece,  Mehmet Özgür, Shiori Kutsuna, Yui Natsukawa, Uğur Polat, Deniz Oral, Tamer Levent, Yukiyoshi Ozawa, Melis Babadağ gibi isimler yer alıyor. Film, 1890 yılında Japonya sularında batan Osmanlı fırkateyni Ertuğrul'un hüzünlü hikayesi ve 1985 yılında 2015 Japon vatandaşın İran-Irak savaşından kurtarılma öyküsünü beyazperdeye taşıyor

3/ 10
Bu hafta vizyona giren filmler

THE LOBSTER

 

 

İlk gösterimini Cannes Film Festivali kapsamında gerçekleştiren The Lobster, Jüri Özel ödülü ile ödüllendirildi. Yorgos Lanthimos'ın yönetmenliğini üstlendiği filmde Mavi En Sıcak Renktir, Büyük Budeşte Oteli gibi filmlerde rol alan Léa Seydoux başrolde. Rachel Weisz, John C. Reilly ve Collin Farrell giibi isimlerin yer aldığı film yakın gelecekten bir distopya öyküsüne odaklanıyor.

4/ 10