Bu işler tam emeklilerle göre

Bu işler tam emeklilerle göre

İnsanların emekli olunca bazen mecburiyetten, bazen de çalışmaya alışmanın verdiği alışkanlıkla boş duramayacağı için yeni bir iş arayışı içine giriyor. Reader's Digest dergisinde yer alan habere göre, işte emeklilerin yapabileceği 9 farklı meslek:

1/ 11
Bu işler tam emeklilerle göre

Danışman: Yıllarca birikmiş olan iş deneyiminizi alanınızda danışman olarak değerlendirebilirsiniz. Verdiğiniz hizmetleri ilerletmek için endüstri alanındaki ilişkilerinizi ve Facebook ve Twitter gibi ücretsiz medya kaynaklarını kullanın.

2/ 11
Bu işler tam emeklilerle göre

Muhasebeci: Muhasebecilik yapmak kendi saatlerinizi ayarlamada ve hatta evden çalışmak için mükemmel bir fırsattır. Kendi alanınızda küçük işyerleriyle konuşun ya da ağınızı geliştirmek için geçici işler bulabilirsiniz.

3/ 11
Bu işler tam emeklilerle göre

Hasta avukatı: Tıp alanından emekli olanların yapabileceği bu işte belirli saatlerde çalışırsınız ya da aileler için çalışırsınız veya sağlık hizmetleri için çalışabilirsiniz. Böylece randevularınızı programlarsınız, formları doldurursunuz ve sağlık uzmanlarıyla hasta bakımıyla ilgili konuşabilirsiniz.

4/ 11