Bu kez çiçek attılar!

Yüksekokulun açılış törenine katılan Kuzu konuşmasını yaptığı sırada öğrenciler çiçek attı

Bu kez çiçek attılar!

Ankara’nın Haymana ilçesindeki yüksekokulun açılış törenine katılan Kuzu, öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı. Kuzu, konuşmasını yapmak için kürsüye çıktığı sırada kendisini izleyen kız öğrenciler, kürsüye doğru çiçek attı. Törene katılanların da alkışlarla destek verdiği öğrenciler, Kuzu’yu coşkuyla karşıladı.

1/ 8
Bu kez çiçek attılar!

Kız öğrencilerin davranışlarını teşekkür ederek karşılayan Kuzu, burada yaptığı konuşmada, okulun açılışı için davet edildiğinde kendi kendine "Ben ’İstanbul Milletvekiliyim, beni niye davet ettiler ki acaba?’ dedim. Sonra düşündüm ki son günlerde Ankara Üniversitesi ile çok yakın ilişkim var. Onun için koşa koşa geldim" dediğini anlattı.

2/ 8
Bu kez çiçek attılar!

Türkiye’de üniversitelerin sayısının artırılmasının bir zorunluluk olduğunu vurgulayan Kuzu, Japonya’da 2 bin 500 üniversite olduğunu, iki ülkenin nüfusları karşılaştırıldığında Türkiye’de de bine yakın üniversite olması gerektiğini savundu.

3/ 8
Bu kez çiçek attılar!

"Yüksekokulları böyle köylere kasabalara yapıyorsunuz" şeklinde eleştiri aldıklarını anlatan Kuzu, bu eleştirilere katılmadığını, böyle güzel bir
yüksekokulun Haymana gibi tarihi öneme sahip bir yere yakıştığını söyledi.

4/ 8