Bu silah dünyayı karıştırdı

Rusya, tüm dünya devlerinin dikkatini çekecek mini bir füze sistemi geliştirdi.

Bu silah dünyayı karıştırdı

Tam dünya çapındaki teröristlerin gelişmiş silahlara sahip olmasının engellenmeye çalışıldığı, bunların nükleer silahlara bile ulaşabileceğinin konuşulduğu bir dönemde, Rusya, dünyada terör saldırıları yaşayan her ülkenin yüreğini ağzına getiren bir silah yaptı..

1/ 6
Bu silah dünyayı karıştırdı

Club K adındaki silah aslında 4'lü veya 6'lı bir füze sistemi. Ancak en önemli şeyi ise boyutu. Bu füze sistemi ortalama bir konteynere sığabiliyor. Dışarıdan tam tamına bir konteyner gibi görünüyor. Böylece, tren, gemi ya da TIR'la dışarıdan hiçbir dikkati çekmeden, radarlara yakalanmadan istenilen yere taşınabiliyor..
Rusların dünyayı karıştıran silahı
Foto galeri için tıklayın

2/ 6
Bu silah dünyayı karıştırdı

Dünyadaki tüm askeri uzmanların ve stratejistlerin ilgisini çeken füze için ünlü Jane's defence silah dergisi, " füze sistemini bir konteynıra yükeyip, ortalıkta rahatça dolaşma fikri çok yeni. Bu daha önce düşünülmemişti" dedi.

Ancak terör uzmanları, tanesi 10-14 milyon dolara satılabilecek bu sistemin, el kaide ya da her herhangi bir terör örgütünün eline geçmesinin, büyük bir felakete neden olacağını söylüyor..

3/ 6
Bu silah dünyayı karıştırdı

Novator adlı bir Rus silah şirketinin ürettiği Club-K'in tanıtım filminde de iki ülke savaşın eşiğinde gösteriliyor. Bir ülkenin binbir türlü tankı topu uçağı ve füzeleri varken, diğer ülke sessizce Club K yardımıyla füze sistemlerini dikkat çekmeden komşusunun yanına götürüyor. Sonra da saldırıya geçiyor. Uzmanlar, Club K'ye ilk olarak İran ve Venezuela'nın alıcı olacağını düşünüyor.,

Vatan

4/ 6