Bu şirketlerin gözü Türkiyede

Bu şirketlerin gözü Türkiye'de

Bu şirketlerin gözü Türkiyede

Uluslararası zincirlerin Türkiye pazarına olan ilgisi her geçen gün artıyor.

Gıdadan tekstile birçok alanda yatırımcı arayan zincirlerin bazıları Türkiye pazarına öylesine ilgi duyuyor ki, internet sitesinde doğrudan “Türkiye’de yatırımcı arıyoruz” demekten bile çekinmiyor. Ekonomist Dergisi bu haftaki sayısında bu şirketlerin 21 tanesini tanıtıyor. Şirketler ağırlıklı olarak Amerika orijinli ama içlerinde Avrupa ve Asya merkezli olanlar da var.

İşte o 21 şirket…

(Hürriyet)

1/ 43
Bu şirketlerin gözü Türkiyede

BACKWERK

Alman ekmeklerinin ününü duymayan kalmamıştır. Backwerk işte bu ekmekleriyle ünlü bir pastane zinciri. Almanya’da 300’ün üzerinde noktada faaliyet gösteriyor ve bazı yatırımcıları da Türkler’den oluşuyor. Markanın yurtdışındaki büyümesine bakan Rolf G. Kirst, Türkiye pazarıyla yakından ilgilendiklerini söylerken, Türkiye gibi ekmek tüketiminin son derece yüksek olduğu bir pazarda Backwerk’in başarılı olacağını düşünüyor.

2/ 43
Bu şirketlerin gözü Türkiyede

Almanya’nın en başarılı franchise sistemlerinden birine sahip olan şirket, ağırlıklı olarak 100 metrekarelik mağazalarda faaliyet gösteriyor ve oldukça geniş bir ekmek çeşitinin yanında müşterilerine sandviç, tatlı ve içecek servisi de yapıyor. Şirket bu yılı 310 mağaza ve 176 milyon Euro ciroyla kapatacak. Backwerk, Almanya dışında Avusturya, Hollanda, İsviçre, İngiltere ve Slovenya pazarlarında da aktif. Detaylı bilgi için yetkili Rolf G. Kirst’e ulaşabilirsiniz: r.kirst@back-werk.de

3/ 43
Bu şirketlerin gözü Türkiyede

MEITO BUBBLE TEA

Bubble Tea, dünyada birçok farklı isimle tanınıyor. Whether Pearl Tea, Bubble Milk Tea ya da Pearl Milk Tea bu isimlerden birkaçı. 1980’lerin başında Tayvan’da ortaya çıkan Bubble Tea, oldukça fazla çeşiti olan bir sıcak içecek türü. Süt ve meyve suyunun karışımıyla ortaya çıkan bu içecek, şu an dünyanın birçok noktasında tüketiliyor. Meito Almanya’nın Münih şehrinde kurulan ve oradan dünyaya yayılmaya çalışan bir franchise konsepti. Mısır, İspanya ve Avusturya pazarlarına açılan marka, Buble Tea’yi tam 6,5 milyon farklı kombinasyonda müşterilerine sunuyor.

4/ 43