Bu yıla damgasını vuran en garip 26 haber

Uzaya gönderilen kuzu etinden, 10 bin güvercine anal güvenlik kontrolüne kadar, 2014'e damgasını vuran en garip haberler bir arada...

Bu yıla damgasını vuran en garip 26 haber

2014 yıllı iyisiyle kötüsüyle geride kalıyor. Her yılın sonunda yapılan değerlendirmelere bir yenisi daha eklendi. Mashable sitesi, tüm dünyada okuyanları şaşkınlığa uğratan en garip 26 haberi bir araya getirdi. İşte 2014 yılının en garip 26 haberi!

1/ 28
Bu yıla damgasını vuran en garip 26 haber

1. Bir adam pantolonunun içine elektrikli testere gizleyerek çalmaya çalıştı, baya başarısız oldu

 

ABD’nin Florida eyaletinde bir adam mağazadan elektrikli testere çalmak istedi. Testereyi kimselere belli etmeden çalmaya çalışan adam, çok çok zekice bir çözümle testereyi pantolonunun içine yerleştirmeye karar verdi. Ancak önünde kocaman bir çıkıntı oluşunca, Treasure Coast Çim Ekipmanları mağazasının kameraları tarafından kaydedildi. Adam bu “büyük” hırsızlık suçundan yakalandı.

2/ 28
Bu yıla damgasını vuran en garip 26 haber

2. Bu adam eşiyle barışabilmek için 2 gün boyunca iPhone 6 sırasında bekledi

 

Olay, İngiltere’nin güney batısındaki Bristol şehrinde yaşandı. 20 yıllık eşinden ayrılan Darius Wlodarski, ayrılmalarından önce eşine iPhone6 alacağına söz vermişti. Sözünde durmak isteyen adam, Bristol Apple mağazasının önünde tam 44 saat sırada bekledi. Bu romantik jesti işe yaradı mı yaramadı mı, onu bilmiyoruz.

3/ 28
Bu yıla damgasını vuran en garip 26 haber

3. Evrimle ilgili araştırma yapan bilim insanı, böcek robotlarının seks yapmasını inceledi ve durumu anladı

 

Okinawa Fen ve Teknoloji Enstitüsü'nde çalışan Dr. Stefan Elfwing adında bir bilim adamı yüzlerce yıllık hayvan nesilleri hakkında araştırma yapmak istiyordu. Fakat bu çalışmaya bütün hayatını harcamak istemedi. Çözümü robot böceklerin seksine yoğunlaşmakta buldu. Tekerlekli makinelerin çok fazla enerjisi yoktu. Bu yüzden de tekrar şarj edilebiliyor olmaları ve bütün enerjilerini pil aramakla harcamamaları gerekiyordu. Elfwing, bu robotlar sayesinde hem çiftleşme alışkanlıkları hakkında gözlem yapmış oldu, hem de yaşayan canlılar hakkında araştırma yapılırken robotlardan da yararlanılabileceğini gösterdi.

4/ 28