Bunun adı kiracı terörü

Ev ve iş yeri sahipleri bu resimleri görünce, gayrimenkullerini kiraya verirken daha çok dikkat edecekler.

Bunun adı kiracı terörü

İstanbul Bahçelievler'de bir apartmanın 2. katını 1,5 senede bu hale getiren kiracı hakkında Bakırköy adliyesinde " MALA ZARAR VERMEK " den suç duyurunda bulunuldu.

Dosyaya evde 8 milyarlık maddi zarar oluştuğunu gösteren, bilirkişi raporu, bu 6 resim eklendi! Savcıya hukuk davası açıldığı ve ceza davasıda açılması istendi. Ki, bu kiracı terörünü başka, mal sahipleri yaşamasın!

1/ 9
Bunun adı kiracı terörü

Ev sahibi çift 15 sene oturdukları, gözü gibi korudukları evlerini, boyalı ve temiz şekilde kiraya vermişlerdi. 9 ay sonra kirayı ödememeye başlayan Akmaral ailesi'nin 4 aylık doğalgaz, elektrik, su, kablolu tv, telefon parasınıda ödemeyerek 3 milyar lira civarında ( 3 bin ytl) borç taktıkları anlaşıldı. Hem devleti hemde ev sahibini zarara uğrattıkları ortaya çıktı!

Bir sabah kamyonu dayayıp eşyalarını yükleyip kaçan kiracı anahtarıda iade etmedi! Günler sonra ailenin Büyükçekmece ilçesi Beykent'de bir apartmana yerleştiği anlaşıldı. İcra takibi başlatıldı. Ev sahibi çift, hukuk savaşına başladı.

2/ 9
Bunun adı kiracı terörü

Bakırköy Sulh Hukuk Hakimi Recep Y. başkanlığında, çilingir çağıran bilirkişi, boş olan eve kapıyı kırarak girdi! Ama içerdeki ağır kokudan 5 saniye durabildi evde. Hasar tespiti yapıldı!

Mutfakda çok ağır kokular var! Dolap kapıları kırık bırakılmış! Banyo küvetine 1,5 sene bez değmemiş! Kirden yağ bağlamış! Üst kattan akan tavan tamir edilmediği için, bu hale gelmiş! Elektrik kontağı çıkıp, evin yanmasına az kalmış!

3/ 9
Bunun adı kiracı terörü

Ev sahibinin çocuk odası "çöp odası olmuş " halı kaplı yerde cam kırıkları, çöpler serpilmiş!

4/ 9