Burcu'nun kanı hala tavanda

Erzurum'da nişanlısı ve babasını öldüren kasap Ahmet Yavuz'un yargılanmasına devam edildi.

Burcu'nun kanı hala tavanda

Erzurum'da nişanlısı Burcu Şengel ve babası Salih Şengel'i bıçaklayarak öldüren kasap Ahmet Yavuz'un Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılamasına devam edildi. Ahmet Yavuz'un avukatının mazereti nedeniyle karar duruşması ertelenirken; Şengel ailesinin avukatı Bilge Mutlu Bilge "Kızını kurtarmak isterken ensesinden bıçak darbesi alan babanın ve şah damarı kesilen Burcu'nun kanı tavana ve duvara kadar sıçrıyor. Halen daha kan izleri gitmedi" dedi.

1/ 10
Burcu'nun kanı hala tavanda

Olay, 13 Ağustos 2015 günü merkez Aziziye İlçesi'ne bağlı Ilıca Mahallesi Mesire Sokak'taki 21 numaralı evde meydana geldi. Nişanlısı Burcu Şengel'i görmeye giden kasap Ahmet Yavuz (22), iddiaya göre kendisi ile kaçmasını istedi. Burcu Şengel nişanlısının bu isteğini reddedince zorla Ahmet Yavuz tarafından otomobile bindirildi. Otomobilden kaçmayı başaran Burcu Şengel çığlık atarak yardım istedi. Bunun üzerine otomobilden bıçak alan Ahmet Yavuz, önce kızının çığlıklarına koşan kayınpederi Salih Şengel'i öldürdü. Ardından müdahale eden anne Songül Şengel (61) ile komşuları Hayati Hıra'yı (58) yaralayan Yavuz, eve girerek nişanlısı Burcu'yu da bıçaklayarak öldürdü. Otomobilde bekleyen kuzeni Ömer Yavuz ile birlikte kaçan Ahmet Yavuz, kısa sürede yakalandıktan sonra sevk edildiği mahkemece tutuklandı.

2/ 10
Burcu'nun kanı hala tavanda

Cumhuriyet savcısı, markette kasaplık yapan Ahmet Yavuz hakkında 2 kez ömür boyu ile 10 yıla kadar hapis, kuzeni Ömer Yavuz hakkında ise ömür boyu hapis cezası istemiyle iddianame hazırladı. İddianame, Erzurum 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi.

3/ 10
Burcu'nun kanı hala tavanda

AĞLAYAN ANNEYE HAKİM TESELLİSİ

1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen ikinci celsede tutuklu sanık Ahmet Yavuz, tutuksuz sanık kuzeni Ömer Yavuz, Burcu Şengel'in annesi Songül Şengel ağabeyi Suat Şengel, Erzurum Barosu Kadın Hakları Komisyonu adına Şengel ailesini Avukat Bilge Mutlu Bilge ile Avukat Ebru Arslan hazır bulundu. Sanık Ahmet Yavuz'un duruşma salonuna getirilişini gören Songül Şengel göz yaşlarını tutamadı. "Yavrum yandım, suçsuz yavrum. İçin yanıyor yavrum, kocam yok" diye ağlayan Songül Şengel'i Mahkeme Başkanı Saim Köroğlu teselli etmeye çalıştı.

4/ 10