Büyük Usta son yolculuğuna uğurlandı

Usta sanatçı Kayahan için ilk tören Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu'nda tören düzenlendi.

Büyük Usta son yolculuğuna uğurlandı

Usta sanatçının tabutu Türk bayrağına sarılmış ve çiçeklerle süslenmiş olarak sahnede hazırlanan platforma konuldu. Kayahan için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan törenin sunuculuğunu Suat Suna üstlendi. Nilüfer, İskender Paydaş, Arif Sağ, Hakan Peker, Sezen Aksu, Mirkelam gibi isimlerin de aralarında bulunduğu birçok sanatçı, yakınları ve sevenleri tören alanındaki yerini aldı.

1/ 41
Büyük Usta son yolculuğuna uğurlandı

"KONUŞAMAYACAK KADAR ÜZGÜNÜM"

Kayahan'ın eşi İpek Acar'ın yanında kızı aslı Gönül Acar ve sanatçı Nilüfer oturdu. Güçlükle konuşan İpek Acar, "Konuşamayacak kadar üzgünüm. Anlayışınız için sağolun. Çok teşekkürler" dedi. Kayahan'ın yakın dostu sanatçı Nilüfer ise, "Çok üzgünüm. Söyleyecek başka ne var ki? Çok üzgünüz. Sağolun" diye konuştu. 14 Şubat tarihinde beraber verdikleri konser hatırlatılınca ise, "İyi ki yapmışız o konseri" diye konuştu.

2/ 41
Büyük Usta son yolculuğuna uğurlandı

14 ŞUBAT'TAKİ SON KONSER...

Törende konuşma yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Kayahan ve Nilüfer'in 14 Şubat tarihinde Beşiktaş Kültür Merkezi'nde beraber sahne aldığını da hatırlatarak, "Bizim gibi 45 yaş ve civarında olan insanlar onun 80'li ve 90'lı yıllarda bu ülkenin ruhuna uygun eserlerini hayatlarının her noktasında hissetmişlerdir. Olağanüstü eserlerini her hücresinde de hissedilebilir düzeyde bizimle paylaştığı 14 Şubat Sevgiler Günü'nde bana da olağanüstü bir iz bırakma imkanı verdi. Nilüfer ve Kayahan buluşmasına hep birlikte tanıklık ettik. Pazartesi günü bir operasyon geçirmiş birkaç gün sonra organizasyonu iptal etme taleplerimize rağmen 'Türkiye'yle, dinleyicilerimle helalleşeceğim' diyerek sahneye çıktı. O sahnede gerçekten çok güzel anlar yaşadık. Bana da bu şerefi yaşattığı için Kayahan, eşi İpek Acar'a ve Nilüfere teşekkür ediyorum. Allah rahmet eylesin, hepimizin başı sağolsun" dedi.

3/ 41
Büyük Usta son yolculuğuna uğurlandı

Müzik yapımcısı İzzet Öz ise Kayahan ile genç yaşlarda tanıştığını belirterek, yaşadıkları bir anıyı paylaştı. Törenin son kısmında dua okunmasının ardından Kayahan'ın tabutu alkışlar eşliğinde salondan götürüldü. Tören boyuncu Kayahan'ın eşi İpek Acar'ın gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

4/ 41