Çadırda yangın: 4 çocuk öldü!

Çadırda yangın: 4 çocuk öldü!

SURİYE'nin İdlib kentine bağlı Atme Kasabası'nın kırsal alanında kurulan naylon çadırda piknik tüpün alev alması sonucu çıkan yangında yaralanan 6'sı çocuk, 9 kişi, Hatay'ın Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne getirildi. Yaralılardan durumu ağır olan 5 çocuk kurtarılamadı.

1/ 6
Çadırda yangın: 4 çocuk öldü!

Olay, dün saat 22.30 sıralarında Reyhanlı İlçesi'nin Bükülmez Köyü'nün tam karşısına düşen İdlib'in Atme Kasabası'nın kırsal alanında meydana geldi. İddiaya göre, iç çatışmadan kaçarak ormanlık alanda kurdukları naylon çadırda yaşayan Suriyeli bir ailenin çadırında çay yapılan piknik tüpünün alev almasıyla yangın çıktı. Kısa sürede çadır alevler içinde kalırken, aile güçlükle kurtarıldı. Yaralılar yakınları tarafından önce Bükülmez Köyü'ne oradan da ambulanslarla Reyhanlı Devlet Hastanesi'ne getirildi. Vücudunda ağır yanıklar olan biri 12-13 yaşlarında diğerleri daha küçük olan 4 çocuk yapılan tüm müdahaleye karşın kurtarılamadı.

2/ 6
Çadırda yangın: 4 çocuk öldü!

SEVK EDİLDİLER

Yaralılardan durumu ağır olan 2'si, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne, 2'si ise Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesi'ne sevk edildi. Reyhanlı'da tedavisi süren 1 yaralının da yoğun bakımda tutulduğu öğrenildi.

3/ 6
Çadırda yangın: 4 çocuk öldü!

ÖLÜ SAYISI 5'E ÇIKTI, HEPSİ KARDEŞ

İdlib kentine bağlı Atme Kasabası'nın kırsal alanında kurulan çadırlarda çıkan yangında yaralanan çocuklardan biri daha hayatını kaybetti. Böylece yangında ölen çocuk sayısı 5'e yükseldi. Hepsi kardeş olduğu belirtilen Reşide Haydar (15), Ali Haydar (6), Hibe Haydar (5), Ayşe Haydar (2) ve 6 aylık Fatma Haydar'ın cesetlerinin Suriye'ye götürüleceği bildirildi.

4/ 6