Cenazeler Ankaraya gönderildi

Helikopter kazasında hayatını kaybeden Yazıcıoğlu ve diğer BBP'lilerin cenazeleri Ankara'ya getirildi.

Cenazeler Ankaraya gönderildi

Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde partisince düzenlenen mitinge katıldıktan sonra Yozgat'a giderken Kahramanmaraş Merkez Döngel köyü yakınlarında bindiği helikopterin düşmesi üzerine yaşamını yitiren Muhsin Yazıcıoğlu ile BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, BBP Sivas İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı ve BBP Belediye Meclis üyesi adayı Murat Çetinkaya'nın cenazeleri Türk Hava Yolları tarafından tahsis edilen yolcu uçağıyla Ankara'ya getirildi.

1/ 12
Cenazeler Ankaraya gönderildi

Cenazeleri taşıyan uçak Esenboğa Havalimanı'nda kargo bölümüne yanaştı. Cenazeler, BBP yöneticileri, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Abdülkadir Aksu, Necati Çetinkaya, partililer ve yakınları tarafından karşılandı.

2/ 12
Cenazeler Ankaraya gönderildi

Üstündağ, Yancı ve Çetinkaya'nın tabutları kortej üzerinden elden ele taşınarak Ankara Büyükşehir Belediyesine ait cenaze araçlarına yerleştirildi.

3/ 12
Cenazeler Ankaraya gönderildi

Daha sonra Yazıcıoğlu'nun Türk bayrağına sarılı tabutu tekbir sesleri arasında kortejde bulunan vatandaşların elleri üzerinde taşınarak cenaze aracına alındı. Cenaze araçları, vatandaşlar ve BBP'liler tarafından oluşturulan konvoy eşliğinde Gazi Hastanesi morguna kaldırılmak üzere yola çıktı.

4/ 12