Cenazeler tören alanında

Cenazeler tören alanında

Fransa’nın başkenti Paris’te öldürülen PKK’lı kadınların cenazeleri tören alanına getirildi, polis telsizlerinden sağduyu çağrısı yapıldı.

1/ 29
Cenazeler tören alanında

İstanbul’dan uçakla Diyarbakır Havaalanı’na getirilen PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in cenazeleri, özel bir hastanenin morguna kaldırılmıştı. Cenazeleri almak için sabah erken saatlerde hastane önünde kalabalık toplanmaya başladı. Cenazelerin Batıkent Meydanı’nda yapılacak tören alanına götürüleceği güzergahta geniş güvenlik önlemleri alınırken, belediye ekipleri de bölgede temizlik yaptı.

2/ 29
Cenazeler tören alanında

CENAZELER TÖREN ALANINA GETİRİLDİ

Öldürülen PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in cenazeleri, Bağlar ilçesinde bulunan özel bir hastanenin morgundan alınarak belediyeye ait cenaze araçlarına bindirildi. Cenaze araçları konvoy halinde Bağlar ilçesinden Batıkent Meydanı’na hareket etti. Cenaze törenine katılmak üzere toplanan ve aralarında BDP milletvekilleri de olan kalabalık, hastane çıkışından tören alanının yapılacağı bölgeye kadar konvoyu yaya olarak takip etti. Batıkent Meydanı’nda yapılacak törenin ardından Sakine Cansız’ın cenazesinin Tunceli'ye, Fidan Doğan’ın cenazesinin Kahramanmaraş Elbistan'a ve Leyla Söylemez’in cenazesinin Mersin’e gönderileceği belirtildi.

3/ 29
Cenazeler tören alanında

SAĞDUYU ANONSU
Cenaze töreni için Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından görevlendirilen polis helikopteri, güzergah boyunca uçuş yaptı. Bu arada Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü haber merkezi tarafından sahada görevli tüm polis ekiplerine sağduyu anonsu yapıldı. Yapılan anonslarda tüm polis ekipleri uyarılarak, provokasyonlara fırsat verilmemesi istendi. Anonsta, yürüyüş ve törene katılan çocuk, yaşlı, kadın ve milletvekillerine karşı daha duyarlı olunması istendi.Öte yandan, kentte, komşu il ve ilçelerde cenaze törenine katılacak esnaflar, iş yerlerini açmadı.

4/ 29