Cep telefonunda son şans

Cep telefonunda son şans

Cep telefonunda son şans

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) taksit sınırlandırmaya yönelik hazırladığı düzenleme 1 Şubat itibariyle devreye girecek. Bu düzenleme kapsamında bulunan cep telefonlarına ise taksit yasağı gelecek. Başka bir deyişle cep telefonları 12 veya 24 ay taksitle satılamayacak ve tüketiciler cep telefonlarını sadece nakit olarak satın alabilecek. / Ahmet CAN

1/ 8
Cep telefonunda son şans

Ocak ayında bir iPhone 5S 183 TL, Samsung Galaxy Note 3 ise 166 TL’lik 12 aylık taksitlerle satın alınabiliyordu. Buna ek olarak yerli markalı telefonlar ve giriş seviye olarak adlandırılan ekonomik akıllı telefonlarda özelliklerinin yanı sıra düşük fiyatlarıyla dikkat çekiyor. Bu telefonların aylık taksitleri yaklaşık 41 liraya denk geliyor.

2/ 8
Cep telefonunda son şans

Ancak 1 Şubat itibariyle iPhone 5S almak isteyenler 2 bin 200 TL, Samsung Galaxy Note 3 almak isteyenler ise 2 bin TL’yi peşin olarak ödeyerek satın alabilecek. Bu rakamlar yerli telefonlarda ise 500 lira civarında olacak.

3/ 8
Cep telefonunda son şans

Son siyasi gelişmelerle tırmanan döviz kuru ve arttırılan ÖTV nedeniyle cep telefonlarında zam beklentisi giderek arttırmaya devam ediyor. Buna duruma ek olarak taksit yasağının da eklenmesi tüketicilere ve mağazalara ‘son fırsat’ kapısını ardına kadar araladı.

4/ 8