Cesedini çanta içinde verdiler...

Cesedini çanta içinde verdiler...

Cesedini çanta içinde verdiler...

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesine bağlı Dağlıoğlu Mahallesi'nde meydana geldi. 33 yaşındaki Kadri ve 30 yaşındaki Remziye İbi çiftinin 4 kızından biri olan 1 yaşındaki Hayrünnisa İbi, gece yüksek ateş nedeniyle rahatsızlandı. Bunun üzerine Barbaros Mahallesi'nde oturan toplu taşıma aracı sürücüsü baba Kadri İbi, kızını evinin yakınındaki özel bir Hastaneye getirdi. Burada acil servisten çocuğunun girişi yapıldı. Baba bir süre kızıyla ilgilenen doktorla görüştükten yaklaşık 2 saat sonra minik Hayrünnisa, Meydan Çocuk Hastanesi'ne sevk edildi. Anacak kız çocuğu buraya geldikten yarım saat sonra hayatını kaybetti. Çocuğun cenazesi otopsi yapılmak üzere Adana Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

1/ 8
Cesedini çanta içinde verdiler...

"KIZIMI DOKTOR ÖLDÜRDÜ"
Kızının doktor ihmali sonucu hayatını kaybettiğini ileri süren baba Kadri İbi, şikayetçi olduğunu belirterek, "Kızım havale geçirdiği için en yakın hastaneye götürdük. Doktor müdahaleye aldı, yatırılması gerektiğini söylediler. Ama hastanede yer olmadığı için sevk edilmesine karar verildi. Doktor Kenan Kuzey, 112 merkezi ile görüşmüş, Adana'daki hastanelerde yer olmadığı için Tarsus veya Ceyhan'a gönderilebileceğini söylemişler. Hastane, kendi ambulansını vermedi. 112 de sevk için yer bulamayınca, yavrum ateşler içinde tam 2 saat bekletildi. Ağzından kan gelip, durumu ağırlaşınca, hastanenin ambulansı ile kızımı Meydan Çocuk Hastanesi'ne getirdik. Buradaki doktor beni çağırıp 'Kızın için yapabileceğim bir şey yok. Ama Allah'tan ümit kesilmez' dedi. Kızım daha sonra hayatını kaybetti. Kızım çarşamba günü fıtıktan ameliyat olacaktı o güne kadar yaşayamadı" diye konuştu.

2/ 8
Cesedini çanta içinde verdiler...

"ÇANTA İÇİNDE CENAZEYİ BABA ELİNE ALAMADI"
 Cumhuriyet savcısının incelemesi ve otopsi için cesetten parça alınmasının ardından Hayrünnisa İbi'nin cenazesi hastane morgundan bir çanta içinde Baba İbi'ye verildi. Baba İbi kızını bir çantanın içinde görünce eline alamadı. Kız çocuğunun cesedi çanta içinde dayısı alarak cenaze aracı olmadığı için kendi kamyonetlerinin arkasına koydular. Çanta içindeki kız çocuğunun cenazesini babaanne Fatma İbi alarak gözyaşlarına boğuldu. Bu arada anne Remziye İbi de aracın önünden çanta içindeki kızına bakarak gözyaşlarını tutamadı. Dayı ise çanta içindeki yeğenini görünce, "Bu çocuk hastanede yer olmadığı için acil serviste hayatını kaybetti" diye bağırdı.

3/ 8
Cesedini çanta içinde verdiler...

Baba İbi de çantaya bakarak ağıt yakıp ağladı. Daha sonra cenaze Hz Musa Camii'ne götürülüp burada kılınan namazın ardından Küçükoba Mezarlığı'na defnedildi.

4/ 8