CHP işgal altında

Sosyal medya 'OccupyCHP' adı altında örgütlenen çok sayıda genç, CHP Genel Merkezi'nde toplandı ve işgal girişimlerini yaptı. CHP yönetimi de gençlere tam destek verdi.

CHP işgal altında

'OccupyCHP' adı altında örgütlenen çok sayıda genç, saat 13.00'da CHP Genel Merkezi'nde toplandı. CHP Genel Merkezi'ne gelen gençleri, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, bazı milletvekilleri ve partililer karşıladı.CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı ise Genel Merkezin içinde masalar kurdu ve anketler yaparak gençlerin nasıl bir CHP istediğini sordu. Ayrıca isteyenlerde CHP'ye üye oldu.

1/ 12
CHP işgal altında

Gençlere destek verdiklerini belirten CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, "Gezi sürecinden bu yana Türkiye'de önemli toplumsal çıkışları Cumhuriyet Halk Partisi'nde olsun, diğer siyasi partilerinden ziyade, sokaklarda gençler yön verdi. Bugün 12 Nisan, sosyal medyada örgütlenen gençler burada toplandı. Bu arkadaşlar gelip 'Cumhuriyet Halk Partisi'ni biz kendi diliyle, mizahıyla, kendi yeni siyasi anlayışıyla işgal ediyoruz, biz Cumhuriyet Halk Partisi'ne geliyoruz ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin gençleşmesini ve bir şeylerin değişmesini istiyoruz' dediler. Bizde buna göre hazırlık yaptık.

2/ 12
CHP işgal altında

Şunu anlatmakta fayda var. Cumhuriyet Halk Partisi'nde bir genç olarak 55-60 yaşındaki yaş ortalamasına sahip yönetim kadrosunu çok benimseyen birisi değilim bende. Parti içinde gençlerin en fazla elini tutan sayın genel başkanımız oldu. Bizde bir takım hazırlık yaptık onlarla beraber. Üye ve gönüllü formu hazırladık. Ama her şey den önce iki masada anket var. Eleştiriniz ne, neyi sizinle değiştiribiliriz. Hangi alanda katı koyabilirsiniz diye. Buradan yeni bir enerji çıkartmak istiyorlar. Bu bizim için çok heyecanlı ve sevindirici bir gün. Bugün ben burada farklı bir enerji çıkacağına inanıyorum. Buna kendi örgütümün de sahip çıktığın görüyorum. Sayın genel başkanımızda çok mutlu. Hazırlıkları sayın genel başkanımla birlikte yürüttük" dedi.

3/ 12
CHP işgal altında

EN GÜZEL İŞGAL Gençlere destek veren CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, "30 Mart'ın en büyük kazancı belki bu. Oy verdikleri partiye ve oylarına sahip çıkıyorlar. Bir değişim istiyorlar. Ben şahsen yerimi onlara vermeye hazırım. Çok önemli görüyorum. Heyecanlı buluyorum bunu. Gezi ruhunu, dediklerini tekrar partimizde canlanması daha etkili olmasını bende savunuyorum. Gençlerin gelmesi her açıdan olumlu. Bu işgalde, şimdiye kadar görülmüş işgal. Bizimde saygı duyduğumuz desteklediğimiz bir işgal" dedi.

4/ 12