CHPliler yemin etti

CHPliler yemin etti

AK Parti ve CHP kurmayları tarafından hazırlanan ortak metinde, "Siyaset kurumu için sorunların gündeme getirileceği, tartışılacağı, değerlendirileceği ve çözüm bulunacağı yegane ortam TBMM'dir. Siyasi partiler sorunların çözümü için Türkiye Büyük Millet Meclisi zemininde olmalıdır" denildi.

1/ 8
CHPliler yemin etti

AKP ve CHP heyetlerinin yaptığı uzlaşma sonunda CHP, TBMM Genel Kurulu'nda bugün yemin etme kararı aldı.

2/ 8
CHPliler yemin etti

***ANKARA (ANKA) - AKP ve CHP heyetlerinin yaptığı uzlaşma sonunda CHP, TBMM Genel Kurulu'nda bugün yemin etme kararı aldı. AKP ve CHP kurmayları tarafından hazırlanan ortak metinde, "Siyaset kurumu için sorunların gündeme getirileceği, tartışılacağı, değerlendirileceği ve çözüm bulunacağı yegane ortam TBMM'dir. Siyasi partiler sorunların çözümü için Türkiye Büyük Millet Meclisi zemininde olmalıdır" denildi.

3/ 8
CHPliler yemin etti

AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, AKP Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek, AKP Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın imzalı "Basın Açıklaması" başlıklı metinde, "Sonuç olarak Meclis'in açılışından bugüne kadar yasama faaliyetlerine katılmamış olan milletvekillerinin yemin ederek Meclis çalışmalarına iştirak etmelerini ve katkı sağlamalarını arzu ediyoruz" denildi.

4/ 8