Cizrede olaylar çıktı

Cizre'de olaylar çıktı

Cizrede olaylar çıktı

FRANSA'nın başkenti Paris'te 9 Ocak 2013'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız, Leyla Şaylemez ve Fidan Doğan, Batman'da yapılan yürüyüşle anıldı. Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki anmada ise işyerleri kepenklerini açmazken, gösteri yapan gruplar polise taş attı, olaylar çıktı.

(DHA)

1/ 18
Cizrede olaylar çıktı

Paris'te öldürülen PKK'lı kadınlar Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Şaylemez'i anma için Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde esnaf işyerlerini açmadı.

2/ 18
Cizrede olaylar çıktı

BDP ilçe binası önünde bir araya gelen bini aşkın kadın, öldürülen 3 kadının fotoğraflarını taşıdı. Nur Mahallesi'nden Botaş Caddesine kadar yürüyen kadınlar basın açıklaması yaptıktan sonra sessizce dağıldı.

3/ 18
Cizrede olaylar çıktı

Ara sokaklardan caddeye çıkan yüzleri maskeli 50 kişilik grup ise uluslararası transit karayolunu trafiğe kapatmak isteyince, polisin müdahalesiyle karşılaştı. Polis ekiplerine ve panzerlerine taş atan gruba polis göz yaşartıcı bombalar ve tazyikli suyla müdahale etti. Panzerlerden inen polisler karayolunu kapatan bariyerleri kaldırarak yolu trafiğe açtı. Ara sokaklara dağılan göstericiler ile polisler arasındaki kovalamaca uzun süre devam etti.

4/ 18