Cübbeli Ahmet izdihamı

İsmailağa cemaatinden Ahmet Mahmut Ünlü'nün Zonguldak'ta verdiği konferansta izdiham yaşandı.

Cübbeli Ahmet izdihamı

İsmailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'nün Zonguldak'ta verdiği ‘Peygamber Sevgisi’ konulu konferansta, salon doldu taştı. Ahmet Mahmut Ünlü, konferans sonunda kendisine dokunmak isteyen kalabalık arasından güvenlik görevlilerinin koridor oluşturmasıyla çıkabildi.

1/ 11
Cübbeli Ahmet izdihamı

Zonguldak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne ait Can Polat Pamay Spor Salonu'ndaki konferansa, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. 700 kişilik salonda tribünler tamamen dolunca, ayakta kalan vatandaşlar yere oturtuldu. Ahmet Mahmut Ünlü, kadın ve erkeklerin harem ve selamlık olarak ayrı ayrı oturduğu salona, lüks cipiyle geldi. Ünlü'nün salona girmesinin ardından önce İstiklal Marşı, ardından da Kuran okundu. Daha sonra Ünlü, kendisi için hazırlanan masaya geçerek konuşmasına başladı.

2/ 11
Cübbeli Ahmet izdihamı

Basın mensuplarının çekim yapmasına izin verilmediği konuşmasında, hadis ve ayetlerden örnekler sunarak dini bilgiler veren Ünlü, kadere inanmayanın Müslüman olamayacağını, bu yüzden kadere ve alın yazısına inanılması gerektiğini söyledi. Dini değiştirmek isteyenlerin olduğunu savunan Ünlü, “Dinde reform olmaz. Eskiden nasıl öğretildiyse din öyledir. Yeni şeyler çıkarıyorlar. İnanmayın kardeşlerim” dedi.

3/ 11
Cübbeli Ahmet izdihamı

‘ZAYIFLAYABİLİRSEN, ZAYIFLARSIN’

Dinde, namazın önemine de dikkat çeken Ünlü, namaz kılarken daha fazla efor sarf edildiğini, ama zayıflamak için namaz kılınmayacağını söyledi. Zayıflamak için diyet yapanlara oruç tutmalarını öneren Ünlü, “Her ayın gökteki ay hesabı 13, 14, 15'i oruç. Başından 3 gün oruç, sonundan 3 gün oruç. Hem sevap alırsın, hem sünnete uyarsın, hem de zayıflıyorsan da zayıflarsın” diye konuştu.

4/ 11