Cumhurbaşkanı: Yeni bir süreç başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı: Yeni bir süreç başladı

Erdoğan, IŞİD operasyonuna yönelik soru üzerine, "Obama ile de bir görüşmemiz oldu, bu görüşmeyle bölücü terör örgütünün yanında DEAŞ’la mücadele kararlılığımızı bizler teyit ettik. Dedik ki bizim için DEAŞ bir terör örgütüdür ve böyle bir terör örgütüne karşı Türkiye hassasiyetini korumaktadır.

DHA

1/ 8
Cumhurbaşkanı: Yeni bir süreç başladı

Bu gece ilk adım kararlı şekilde atıldı. Eş zamanlı olarak ülkemizin 16 vilayetinde 300’e yakın noktada yapılan operasyonlarla bir süreç başlatıldı. Bu süreçle birlikte çok sayıda şu anda zanlı gözaltına alınmış vaziyette. Bu gözaltına alınanlarla ilgili tabi bir süreç başladığı gibi, bu sadece bu geceye yönelik bir operasyon değildir ve bu operasyon bundan sonraki süreçte de kararlı şekilde devam edecektir" dedi.

2/ 8
Cumhurbaşkanı: Yeni bir süreç başladı

"BUNLARIN HEPSİ TERÖR ÖRGÜTÜDÜR"

Erdoğan, "Burada tabi hedefler bellidir, DEAŞ Başta olmak üzere gerek PKK olsun, bunun yanında DHKPC olsun, diğer terör örgütleri olsun bizim için adlarının şöyle olması böyle olması bir şey değiştirmiyor. Bunların hepsi terör örgütüdür. Bunların karşısında devletimiz atılması gereken her türlü adımı atacaktır. Bu bir kararlılıktır" diye konuştu.

3/ 8
Cumhurbaşkanı: Yeni bir süreç başladı

"AYNI ŞEKİLDE KULLANILACAKTIR"

"İncirlik üssünün açıldığı dile getirildi. Siz ne diyorsunuz?" sorusu üzerine Erdoğan, "Belli bir çerçeve içerisinde onlarda aynı şekilde kullanılacaktır" diye yanıt verdi.

4/ 8