Cumhuriyet Mitinginden kareler

İzmir Gündoğdu Meydanı yeni bir Cumhuriyet Mitingi’ne ev sahipliği yaptı.

Cumhuriyet Mitinginden kareler

İzmir Gündoğdu Meydanı dün yeni bir Cumhuriyet Mitingi’ne ev sahipliği yaptı. Mitingde Atatürk Düşünce Derneği ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği kurumsal olarak yer almadı

1/ 41
Cumhuriyet Mitinginden kareler

İZMİR, ilki 13 Mayıs 2007’de Gündoğdu Meydanı’nda yapılan ve yüzbinlerce kişinin katıldığı Cumhuriyet Mitingi’ne ikinci kez ev sahipliği yaptı. 2007’deki miting ’Anneler Günü’ne, bugünkü miting de ‘Babalar Günü’ne rastladı. Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu tarafından düzenlenen mitingine yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

2/ 41
Cumhuriyet Mitinginden kareler

Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu önderliğinde ‘Bayrağını Al Gündoğdu Meydanı’na Gel’ sloganıyla düzenlenen mitinge, baro, oda, dernek, sendika, platformların aralarında yer aldığı toplam 41 kurum ve kuruluş ile 6 siyasi parti destek verirken, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Atatürkçü Düşünce Derneği, kurumsal olarak yer almadı. Ancak bu derneklerden yapılan açıklamalarda, üyelerin Gündoğdu Meydanı’nda olacakları ifade edildi.

3/ 41
Cumhuriyet Mitinginden kareler

Amasya Genelgesi’nin yayınlanmasının 90’ıncı yıldönümünde yapılan ve gittikçe derinleşen ekonomik kriz, Ergenekon ve ulusun birliği için düzenlediği açıklanan miting öncesinde Bedri Baykam, Tamer Levent’in de aralarında bulunduğu sanatçılar Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Anıta konulan çelengin ardından sanatçılar ‘Sanatçı Yürüyüşü’ düzenledi. Yürüyüşe geçen sanatçılar marşlar söyleyerek Gündoğdu Meydanı’na kadar geldi.

4/ 41