Davutoğlundan iddialara sert tepki

Davutoğlundan iddialara sert tepki

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır'da 'Yeni Osmanlıcılık' iddialarına sert tepki gösterdi.

1/ 21
Davutoğlundan iddialara sert tepki

Dışişleri Bakanı Bakanı Ahmet Davutoğlu, 'Yeni Osmanlıcılık' iddialarına sert tepki gösterip, "Avrupa sınırları kaldırıp bütünleşirken, yeni kutsal Roma-Germen İmparatorluğu olmuyor da, niçin biz 100 sene önce bir arada yaşayan halklar bir araya gelsin derken, suçlanarak yeni Osmanlıcılık ilan ediliyoruz. Onlar ne derse desin. Bütün şehirlerimiz kendi hinterlandlarıyla buluşarak güçlenecektir" dedi.

2/ 21
Davutoğlundan iddialara sert tepki

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'i makamında ziyaret eden Davutoğlu, "Hükümetin güçlü bir iradesi var, 2005'te Başbakan'ın konuşmasında söylediği bu mesajlar hak demokrasi mesajları taptazedir hala. Bahar geldimi cemre düşer havaya suya, muhabet cemresi de izmir, Ankara ve Diyarbakır'a düştü. Buradaki Diyarbakırlı kardeşlerimizin bu şekilde algıladığını görüyorum"dedi.

3/ 21
Davutoğlundan iddialara sert tepki

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile birlikte bugün Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti. Valilik makamında yapılan görüşmede Vali Toprak Davutoğlu'na, Davutoğlu ise Toprak'a ziyaret anısına hediyeler verdi. Davutoğlu daha sonra Dicle Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ayşegül Jale Saraç'ı makamında ziyaret etti.

4/ 21