Demokratları sarsan skandal

Demokratları sarsan skandal

Demokratları sarsan skandal

ABD'de Demokrat Partisi üyesi Anthony Weiner'ın, genç bir kadına internet üzerinden müstehcen bir fotoğrafını gönderdiğini itiraf etmesiyle sarsıldı.

1/ 10
Demokratları sarsan skandal

ABD'de, muhafazakar bir internet sitesinden yaklaşık on gün önce verilen haberde, Weiner'in Twitter hesabından, Seattle'daki yüksekokul öğrencisi bir kadına, bir erkeğin kasığını gösteren bir fotoğraf gönderdiğinin bildirilmesi üzerine patlak veren skandalın hemen ardından açıklamada bulunan Weiner, fotoğrafın kendisi tarafından gönderilmediğini, bir internet korsanının kurbanı olduğunu ileri sürmüştü.

2/ 10
Demokratları sarsan skandal

Weiner, dün akşam Manhattan'da düzenlediği basın toplantısında Twitter hesabından genç bir kadına, iç çamaşırıyla kapatılmış kasığını gösteren bir fotoğraf gönderdiğini ve daha sonra da kendisini korumak amacıyla yalan söylediğini itiraf etti. Basın toplantısında göz yaşlarına hakim olamadığı gözlenen 46 yaşındaki Weiner, yaptığı işi ''son derece büyük bir ayıp'' olarak niteledi.

3/ 10
Demokratları sarsan skandal

ABD'de açık sözlü liberal bir Kongre üyesi olarak tanınan Weiner, yine de yanlış bir şey yapmadığını söyleyerek istifa etmeyi düşünmediğini ve bu konuda yapılacak parlamento soruşturmasında işbirliği yapmaya hazır olduğunu belirtti.

4/ 10