Dernek'ten cephane çıktı

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Fatih’te kurulma aşamasında olan ‘‘Şehremini Gençlik ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği'nde’’ çok sayıda silah bulunduğu ihbarı üzerine çalışma başlattı

Dernek'ten cephane çıktı

Edinilen bilgilere göre, İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Fatih’te kurulma aşamasında olan ‘‘Şehremini Gençlik ve Uyuşturucuyla Mücadele Derneği'nde’’ çok sayıda silah bulunduğu ihbarı üzerine çalışma başlattı. Başlatılan çalışma kapsamında yeni kurulan ama henüz resmi açılışı yapılmayan dernekte silah satışı yapıldığı tespit etmesi üzerine harekete geçti.

İHA

1/ 9
Dernek'ten cephane çıktı

DUVAR ARASINDA SİLAH ZULASI ÇIKTI

Başlatılan teknik ve fiziki takibin ardından Bağcılar, Bahçelievler, Güngören’de bulunan bazı adreslere ve Fatih’te bulunan dernek binasına dün eş zamanlı baskın düzenledi. Düzenlenen baskında dernek kurucularından M.İ.’nin de aralarında bulunduğu A.Y., E.B., M.Y., T.D. ve 16 yaşındaki Y.E. gözaltına alınırken, dernek binasında arama yapıldı. Dernek binasında iki oda duvarının arasına zula yapıldığı ortaya çıktı. Yapılan zulada 16 tabanca, 7 pompalı tüfek, 21 şarjör, 110 mermi ele geçirilirken, operasyon anı ise polis kamerasına yansıdı.

2/ 9
Dernek'ten cephane çıktı

OPERASYON ANI KAMERADA
Polis kamerasına yansıyan görüntülerde, polis ekiplerinin derneğe girdiği görülüyor. Dernek binasında arama yapan polis ekipleri iki odanın duvarı arasında bulunan silah zulasını tespit ediyor. Tespit edilen zuladan çok sayıda silahın çıktığı görülüyor.

 

3/ 9
Dernek'ten cephane çıktı

ŞÜPHELİLER IŞİD SEMPATİZANI ÇIKTI
Gözaltına alınan şüpheliler sağlık kontrolünün ardından emniyete getirilerek, sorguya alındı. Emniyette sorguya alınan şüphelilerin hepsinin çok sayıda suçtan kaydının olduğu tespit edildi. Öte yandan, dernek kurucularından M.İ.ve A.Y.'nin "Ebuzer" ve "Ebu Katade" kod isimleriyle kullandıkları sosyal medya hesaplarında terör örgütü IŞİD propagandası yaptıkları iddia edildi. .Ayrıca şüpheliler açıktıları sosyal medya hesapları üzerinden silah satışı yaptıklarını tespit etti.Sabah saatlerinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler adliyeye sevk edildi.

4/ 9