Devletin zirvesi Diyarbakır'da

Devletin zirvesi Diyarbakır'da

Operasyonlar ve sokağa çıkma yasaklarının başlamasından sonra ilk kez kente gelen Cumhurbaşkanı, 116 projenin açılışını gerçekleştirecek. Erdoğan'ın uğrayacağı yerlerden biri de PKK'ya ait bomba yüklü aracın öldürdüğü 16 köylünün ailelerinin yaşadığı Tanışık Köyü.

1/ 16
Devletin zirvesi Diyarbakır'da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasakları ve operasyonların başlamasından sonra ilk kez Diyarbakır'ı ziyaret ediyor.

116 projenin açılışını gerçekleştirecek olan Cumhurbaşkanı'yla birlikte Binali Yıldırım da ilk kez Başbakan olarak Diyarbakırlıların karşısına çıkıyor.

Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan uçak, saat 13.30'da Diyarbakır'a indi. Cumhurbaşkanı'nı Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar ve il mülki erkanı karşıladı.

2/ 16
Devletin zirvesi Diyarbakır'da

TANIŞIK KÖYÜ'NE TAZİYE ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı'nın Diyarbakır'da uğrayacağı yerlerden biri de, Tanışık Köyü. Erdoğan,PKK'lılara ait bomba yüklü kamyonun patlaması sonucu hayatını kaybeden 16 köylünün ailelerine taziye ziyaretinde bulunacak.

3/ 16
Devletin zirvesi Diyarbakır'da

EN DİKKAT ÇEKİCİ PANKART

Diyarbakır'da Cumhurbaşkanı'nın ziyareti nedeniyle birçok pankart asıldı. En dikkat çekici afiş, AKP ve HDP il binası civarındaki Tesisler Kavşağı'na asılan "Diyar kent coşacak, Reis Başkan Olacak."

4/ 16