Dicle karıştı

Dicle karıştı

DİYARBAKIR Dicle Üniversitesi kampüsünde karşıt görüşlü iki öğrenci grubu arasında bildiri dağıtımı konusunda çıkan tartışma kavgaya dönüştü. Güvenlik güçlerinin de müdahale ettiği kavgada 4'ü öğrenci 1'i polis, 5 kişi yaralandı.

1/ 26
Dicle karıştı

İlahiyat Fakültesi önünde toplanan ve ellerinde sopalar bulunan bir grup öğrenci, 'Kahrolsun PKK' sloganı atarak Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi binasının önüne kadar yürüdü. Burada ellerindeki bildirileri dağıtmak isteyen bu grup ile onlara izin vermek istemeyen karşıt görüşlü öğrenci grubu arasında çıkan tartışma, kısa sürede taşlı- sopalı kavgaya dönüştü. Çıkan kavgaya güvenlik güçleri biber gazı ve tazyikli su ile müdahalede bulundu. Olaylarda, slogan atarak gelen gruba engel olan gruptaki 3 öğrenci ile bir polis yaralandı.

2/ 26
Dicle karıştı

İlahiyat Fakültesi öğrencileri, ellerinde taş ve sopalarla kampus alanında, tekbir getirerek, polis kontrolünde öğrenci yurduna kadar yürüdü.

3/ 26
Dicle karıştı

Hafif yaralanan 3 öğrencinin gözaltına alınması üzerine yaklaşık 500 öğrenci, Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi girişinde oturma eylemi yaptı. Saatlerce süren eylem sırasında polis yetkilileri ile öğrenci temsilcileri arasında uzun süren görüşmeler oldu. Ardından gözaltına alınan öğrenciler, sağlık görevlilerin yaptığı müdahaleden sonra serbest bırakıldı.

4/ 26