Dilenci çetesinin iş servisi

Dilenci çetesi, elemanlarını çalışma yerlerine arabayla bırakıyor..

Dilenci çetesinin iş servisi

İstanbul Halıcıoğlu’nda boynunda kanlı iple, dövülmüş olarak yarı baygın bulunan 5 yaşındaki Bedrettin K.’nın ailesinin diğer dilendirilen kişilerle birlikte kaldığı Topkapı’daki evlerine, dilenciler tekrar yerleşti. Habertürk'ün haberine göre

1/ 8
Dilenci çetesinin iş servisi

İşte, dilencilerin gözaltına alınmasıyla sona eren takibin hikayesi: Cuma günü saat 11:50’de dilencilerin kaldığı evin önüne 01 RJ 554 plakalı beyaz renkli Renault Toros marka otomobil yanaştı. Sağ bacağı diz kapağından kesik olan 48 yaşındaki Zekeriya Bülbül, tek ayağı üzerinde sekerek otomobile biniyor.

2/ 8
Dilenci çetesinin iş servisi

BİRİ ZİLE BASIYOR, DİĞERİ İSTİYOR

Topkapı’dan hareket eden otomobil Millet Caddesi’nden çevreye yoluna çıkarak Bayrampaşa’ya girdi. Cadde üzerinde otomobili park eden sürücü Mustafa Taşyürek, dilenmeye getirdiği Zekeriya Bülbül’ü otomobilin bagajından çıkardığı tekerlekli sandalyeye bindirdi.

3/ 8
Dilenci çetesinin iş servisi

Daha sonra tekerlekli sandalyeyi itmeye başlayan Mustafa Taşyürek, binaların giriş kapısındaki zillere bastı, tekerlekli sandalyedeki Zekeriya Bülbül de balkon ve camlara çıkanlardan para istedi. Bazı vatandaşların aşağıya attıkları demir paraları ise Mustafa Taşyürek topladı.

4/ 8