Dinamit faciası!

Dinamit faciası!

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi Konacık Beldesi’ndeki bir iş merkezinintemeli için dinamitle yapılan patlatma ortalığı savaş alanına çevirdi. Patlamanın etkisiyle çevredeki ev işyerleri hasar görürken, iki kişi yaralandı. Patlama anı ve sıçrdayan bir kaya parçasının bir evin balkon duvaını parçalayıp salonuna girdmesi cep telefonuyla saniye saniye görüntülendi.

1/ 19
Dinamit faciası!

Konacık Beldesi, Kırlar Mevkisi’nde yapılacak bir iş merkezinin temeli için dün (Pazar) saat 17.00 sıralarında dinamitle patlatma yapıldı. Patlamanın etkisiyle, etrafa saçılan irili ufaklı taşlar nedeniyle, yaklaşık 70 metre mesafedeki Konacık Sanayi Sitesi’ndeki 20’ye yakın işyeri ve evin camları kırıldı. Çevredeki park halindeki beş otomobilde zarar gördü. Patlama sırasında yaklaşık 40 kiloluk bir kaya parçası sanayi sitesindeki sahibi olduğu Kardeş Oto Yedek Parça Satış Mağazası’nın üst katında bulunan evinin balkon duvarını yıkıp, evinin salonuna giren Şükrü Hız (38) kırılan camlardan bacaklarından, yeğeni Fatma Hız (5) ise taş parçası çarpması nedeniyle elinden hafif yaralandı. Amca-yeğenin tedavileri yakınlarının haber vermesi üzerine gelen 112 Acil Servis ekibi tarafından yapıldı.

2/ 19
Dinamit faciası!

Patlatma yapılan yerin işyeri ve evine yakın olması nedeniyle cep telefonu ile görüntülediğini belirten Şükrü Hız, “Evde annem ve yakınlarımda olduğu için kalabalıktık. Koca bir kaya parçası evin içine girince neye uğradığımızı şaşırdık. Hepimiz çok korktuk. Yeğenimle hafif yaralı kurtulduk. Ölen veya daha ağır yaralanma olmaması büyük şansö dedi.

3/ 19
Dinamit faciası!

Sabah sanayi sitesindeki işyerlerine gelen 20 kadar esnaf, camlarının kırık olduğunu görünce neye uğrdağını şaşırdı. Gezer Vinç'in işletmecisi Hüseyin Gezer, “İş merkezi inşaatı yerleşim merkezinin içerisinde olduğu için dinamit ile patlatma yapılmaması konusunda yetkilileri uyardık. Gerekli önlemi aldıklarkını söylediler. Patlatma nedeniyle koca koca taş ve kayalar üzerimize yağıyor. Umarım, bundan sonra patlatmayapılmasına izin verilmez. Dinamitle patlatma yapılmasının yasaklanması için ille birinin mi ölmesi gerekiyor? Pazar günü olması nedeniyle sanayi sitesindeki bir çok işyerinin kapalı olması büyük şans. Yoksa facia yaşanabilirdiö diyerek, tepkisini dile getirdi.

4/ 19