Diyarbakırda olaylı gün

Diyarbakırda olaylı gün

Diyarbakır'da BDP'nin 'sivil itaatsizlik' eylemi çerçevesinde cami yerine 'Demokratik Çözüm Çadırı' çevresinde cuma namazı kılındı. Namazan ardından düzenlenen yürüyüşe katılan bir grup, polise molotof, taş ve havai fişeklerle saldırırken, polis tazyikli su ve bibe gazı ile saldırganları dağıttı.

1/ 11
Diyarbakırda olaylı gün

BDP'nin Diyarbakır Koşuyolu Parkı'nda 'sivil itaatsizlik' eylemi kapsamında Koşuyolu Parkı'nda kurduğu 'Demokratik Çözüm Çadırı'nı kentteki sivil toplum örgütleri temsilcileri ziyaret etti. Araladında Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Güneydoğu Sanayici ve İşadamları derneklerinin de bulunduğu sivil toplum örtgütü temsilcilerini BDP Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Ali Aydın, karşıladı.

2/ 11
Diyarbakırda olaylı gün

Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Şahismail Bedirhanoğlu, eylemin demokratik ve yerinde bir eylem olduğunu söyledi.

3/ 11
Diyarbakırda olaylı gün

Koşuyolu Park'ında toplanan yaklaşık 2 bin kişi daha sonra 'sivil itaatsizlik' eylemleri çerçevesinde camilere gitmeyerek cuma namazı kıldı. Sivil imam eşliğinde kılınan namazda, imam Kürtçe hutbe okurken, ellerin barış için kalkmasını istedi.

4/ 11