Diyarbakırda ortalık karıştı!

Diyarbakır'da BDP'nin düzenlediği yürüyüşün ardından gerginlik yaşandı.

Diyarbakırda ortalık karıştı!

BDP'nin, KCK sanıklarının Kürtçe savunmalarına izin verilmediğini gerekçe göstererek düzenlediği yürüyüşten sonra gerginlik yaşandı.

1/ 21
Diyarbakırda ortalık karıştı!

Yürüyüşten sonra Bağlar ilçesine kadar gelen bir grup, Emek Caddesi üzerinde bulunan polis ve gazetecilere ses bombası attı. Büyük bir gürültüyle patlayan ses bombası cadde üzerinde işyeri bulunan esnafların da panik yaşamasına neden oldu. Polis bir kişiyi gözaltına aldı.

2/ 21
Diyarbakırda ortalık karıştı!

BDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlayan ve BDP milletvekilleri Özdal Üçer, Emine Ayna, Sebahat Tuncel, Nezir Karabaş ve BDP'li belediye başkanlarının katıldığı yürüyüş Koşuyolu'na kadar devam etti. Burada kalabalığa bir konuşma yapan BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, mahkemenin Kürtçe savunma yapılmasını kabul etmemesini eleştirdi.

3/ 21
Diyarbakırda ortalık karıştı!

Konuşmaların ardından dağılan grup Bağlar ilçesindeki Emek Caddesi'nde polise taşla saldırdı. Grup, polis ve gazetecilerin olduğu bölgeye ses bombası da attı. Çıkan gerginlikte bir kişi gözaltına alındı. Göstericiler ara sokaklara kaçtı. Bu sırada işyerinin zarar görebileceğini düşünen çok sayıda esnaf kepenk kapattı.

4/ 21