Diyarbakır’da yoğun çatışma çıktı

Diyarbakır’da silahlı göstericiler kent merkezinde yol kesti, yoğun çatışma yaşandı

Diyarbakır’da yoğun çatışma çıktı

Diyarbakır’ın bir çok semtinde bu akşam PKK’nın şehir yapılanması olan YPS (Sivil Savunma Birlikleri) ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşandı. Merkez Bağlar ilçesi koşuyolu semtinde yoğunlaşan çatışmalarda YPS’liler tarafından bazı araçlar yol kapatılması amacıyla yakıldı. Bir çok semtten yoğun silah sesleri ve patlamalar duyuldu.

1/ 5
Diyarbakır’da yoğun çatışma çıktı

Diyarbakır’ın Merkezi Bağlar ilçesi ile merkez yenişehir ilçesinin Seyrantepe semtlerinde bu gece saat 22.45 sıralarında PKK’nın şehir yapılanması olan Sivil Savunma Birlikleri (YPS) tarafından yollar kesildi. Kentin merkez Bağlar ilçesinin Koşuyolu mahallesinin Kaynartepe ara sokaklarından çıkan ve ellerinde uzun namlulu silahlar bulunan göstericiler, durdurdukları birçok aracı barıkat olarak kullanarak yolu trafiğe kapattı.

2/ 5
Diyarbakır’da yoğun çatışma çıktı

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle göstericiler sokak aralarına dağıltı. Göstericilerin uzun namlulu silahlar ateş açması güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

Merkez Bağlar ilçesinin Koşuyolu semtinde yoğunlaşan çatışmalar sırasında bölgeden yoğun silah ve patlama sesleri yükseldi.

3/ 5
Diyarbakır’da yoğun çatışma çıktı

Zaman zaman şehrin bazı mahallelerinden de silah sesleri ve patlamalar duyuldu. PKK’nın şehirlerdeki yeni yapılanması olan YPS’nin Koşuyolu mevkiinde bazı zırhlı polis araçlarına roketatarlarla saldırdıkları, güvenlik güçlerinin anında karşılık verdiği belirtildi. Polis helikopteri ise YPS’lilerin yol kestiği Merkez Bağlar İlçesi’nin üzerinde sürekli uçarak, yol kesen göstericilerin yerlerini tespit ediyor. İlçenin birçok sokağında yoğun patlama sesleri gelmeye devam ediyor.

4/ 5